Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

GM: Vize ostrého Cadillacu a nová V8 pro Corvette Z07

Jan Mička Jan Mička 20. 9. 2013
14
6
Zobrazit náhledy (14)
Cadillac Cadillac Cadillac Cadillac Cadillac Cadillac Cadillac Cadillac Cadillac
Nejnovější informace z koncernu GM odhalují zajímavé skutečnosti o novinkách značek Chevrolet a Cadillac. Němci mají pravděpodobně problém!

Začneme u Chevroletu. Zde se totiž začínají rýsovat reálné podrobnosti o nástupci ostré Corvette Z06. Tedy alespoň v souvislosti s pohonnou jednotkou. Předpokládá se totiž, že bude kupé Z07 pohánět stejný motor, který se objevil pod kapotou extravagantního konceptu Cadillac Elmiraj. Dvakrát přeplňovaná V8 o objemu 4,5 litru má výkon 500 koní (373 kW). Vette by však měla dostat doping, který hranici posune až na 600 koní (450 kW). To ale v modelové řadě Corvette nemusí být ta nejvyšší hodnota. Stále se totiž můžeme dočkat verze ZR1 …

S přeplňovaným osmiválcem má plány také Cadillac. Koncept Elmiraj je totiž předzvěstí ostrého produkčního sedanu, který by měl být schopen konkurovat Audi S8, BMW 760i nebo Mercedesu S 63 AMG. Na trhu se zřejmě objeví v roce 2016. Otázkou zůstává, s jakou vlnou zájmu se vůz v Evropě setká.

Automobilka si je však velmi dobře vědoma, že zájemci o prémiové sedany vždycky nesáhnou jen po nejsilnějších verzích. Rovněž se tedy dá počítat s umírněnějším třílitrovým šestiválcem a v úvahu připadá také jednotka 3,6 V6 (313 koní) z Cadillacu CTS Vsport. To už jsme však zabředli do nepotvrzených informací, proto raději počkáme, co přinese budoucnost.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - Pekelná Micinka
Svět
Pekelná Micinka
| 20. 9. 2013
>:-[] >:-[] :yes:
No konečně
Johnnn
| 20. 9. 2013
Tak nemusí soupeřit přímo v řadách S. Stačí dotáhnout XTS a CTS tak, aby mohly opravu stát proti německé trojce. Pořád to není ono. Na druhou stranu, mně XTS dost láká. Kdybych měl poblíž servis tak bych po něm asi šáhnul. Ten design mě bere.
Hezké Fandím GM
Kneblis
| 20. 9. 2013
Doufám, že GM se na evropském kontinentu prosadí, protože jejich design vypadá moc dobře. Též doufám, že pozvedne nám také náš evropský opel, protože příliv vozů z korei je až nebezpečný.
Avatar - Hittman
Svět
Hittman
| 20. 9. 2013
Tak tady je svět ještě v pořádku >:-[]
Avatar - Barrichello
No konečně
Barrichello
| 20. 9. 2013
Cadillac potřebuje nějaký vrholný model který bude moci soupěřit s němci :yes: :yes: