Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

GMC Denali a Denali Ultimate. Nejluxusnější pick-upy?

Michal Fokt Michal Fokt 17. 11. 2015 • 07:58
17
4
Zobrazit náhledy (17)
GMC Sierra GMC Sierra GMC Sierra GMC Sierra GMC Sierra GMC Sierra GMC Sierra GMC Sierra GMC Sierra GMC Sierra GMC Sierra GMC Sierra
GMC tvrdí, že její nová Sierra Denali Ultimate je nejluxusnější pick-up na trhu a stejně tak Canyon má být prvním prémiovým midsize pick-upem.

V USA se pick-upy prodávají v obrovském množství, ale jsou, i přes své značné rozměry a velkorysou nabídku místa, považovány spíše za pracovní stroje. To se ovšem ještě nemusí vylučovat se snahami nabídnout jejich prostřednictvím i trochu toho luxusu. Mezi nejvymazlenější zástupce full-size třídy patří v současnosti i GMC Sierra ve verzi Denali, v rámci modelového roku 2016 však přichází provedení, u něhož by neměl být pochyb o tom, že se jedná o nejluxusnější produkt na trhu - Denali Ultimate.

Nabízí se výhradně ve verzi s kabinou crew cab a poznáte ji podle 22" kol, chromovaných tažných ok, LED světlometů a elektricky ovládaného zadního okna s odmlžováním. Interiér zútulňují dekory z hliníku a dřeva, sedadla disponují vyhříváním i chlazením, volant je vyhřívaný, pedály lze elektricky nastavit a do ouška vám bude hrát audio od Bose. Vůz lze také na dálku nastartovat, má bezdrátové nabíjení smartphonů, osmipalcový displej infotainmentu. S tím by si vystačil i zhýčkaný Evropan, co říkáte?

Co se pohonu týče, ekonomickou volbou je V8 5.3 s 250 kW a 519 N.m, ovšem když už se bavíme o Denali Ultimate, byla by chyba nesáhnout po V8 6.2 s 313 kW a 623 N.m. A auto je pochopitelně čtyřkolka, u níž se o odpovídající kvalitu jízdy postarají magnetické tlumiče.

Ba co víc, verze Denali se nově rozšiřuje i do midsize segmentu pick-upů. Dostává ji model Canyon a GMC tvrdí, že jde o vůbec první prémiový pick-up této velikosti. Pyšní se bohatě chromovanou maskou chladiče, nášlapy, rámečky mlhovek a leštěnými 20" koly. Kabina je nacpaná dřevem a perforovanou kůží Mulan s vyhříváním a ventilací, auto dostalo přepracovaný přístrojový štít, barevný informační displej a osmipalcovou obrazovku infotainmentu. Ani zde nechybí vyhřívaný volant, dálkové startování, speciální koberečky a obrandované prahové lišty. V tomto případě lze volit z benziňáku V6 3.6 s 227 kW a 365 N.m nebo turbodieselu 2.8 se 135 kW a 500 N.m.

Související články

Témata
17. 11. 2015 17:59
Re: Jako rendlík Talisman
Hloupý a zbytečný komentář. Klasika ala Adolf.
Avatar - Barrichello
17. 11. 2015 17:40
Re: Jako rendlík Talisman
Nejvíc zbytečné sou tvoje bláboly Ádo >:D >:D
Re: Jako rendlík Talisman
Jako Adolf Zmndihnus. Stejně hloupé a zbytečné...
Avatar - Ada je zase tady
17. 11. 2015 13:00
Jako rendlík Talisman
Stejně hloupé a zbytečné... :no:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud