Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

GMC představuje Hummer EV elektrokolo, nabídne pohon všech kol

Ondřej Mára
Diskuze (0)

GMC Hummer EV All-Wheel-Drive e-Bike se snaží být stejně výjimečné jako jeho vzor.

Čistě elektrický pick-up GMC Hummer EV, představený již v první polovině loňského roku, asi netřeba dlouze představovat. Stroj, který veřejnost fascinuje svou technikou, technologickou výbavou i dovednostmi na silnicích a v terénu, si rychle získal řadu fanoušků a automobilka má podle všeho objednávky na dva roky dopředu. Přesto je i jiná (a podstatně levnější) cesta, jak získat vlastní elektrické Humvee.

Automobilka GMC totiž spojila síly se společností Recon Power Bikes, která je renomovaným výrobcem drsných terénních elektrokol. Výsledkem společné práce se stala limitovaná série elektrokol ve stylu fat-bike, které na znovuzrozený symbol nezdolného offroadu odkazují designem i specifickou technikou.

Video se připravuje ...

Jak oficiální název GMC Hummer EV All-Wheel-Drive e-Bike napovídá, elektrokolo je vybavené pohonem všech kol. Tato technologie přitom není mezi výrobci elektrických kol či motocyklů ničím novým, neobjevuje se však příliš často, protože ji skutečně využije jen málokdo. Totéž se ale dá říct i o schopnostech samotného GMC Hummer EV.

Elektrokolo je poháněno dvojicí elektromotorů Bafang, přičemž každý nabízí standardní výkon 750 W a maximální výkon 1200 W. Kolo tak dokáže nabídnout kombinovaný maximální výkon až 2,4 kW a nejvyšší točivý moment přes 160 Nm, což jsou vcelku působivé hodnoty. Pohon všech kol je přitom přiřaditelný a na výběr jsou celkem tři jízdní režimy.

O napájení se stará baterie LG s kapacitou 1 kWh, která je odnímatelná. Lze ji tedy napájet samostatně, například v pohodlí kanceláře, čistě elektrický dojezd ale výrobce nezmiňuje. Kolo je dále vybaveno přehazovačkou Shimano, předním odpružením, 4“ pneumatikami nebo čtyřpístkovými hydraulickými brzdami.

Podle výrobce by se mělo jednat o jedno z nejschopnějších elektrokol ve svém segmentu, čemuž ovšem odpovídá také cena. Kolo lze totiž předobjednat za cenu 3.999 dolarů, což je v přepočtu cca 100.600 Kč. Oproti trucku Hummer EV se však jedná o vcelku dostupný dopravní prostředek.

Ondřej Mára
Diskuze (0)

Doporučujeme