Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Za nový elektrický Hummer zákazníci trhají ruce: GMC eviduje více než 90 tisíc rezervací

Dominik Kovář
Diskuze (53)

Hummer EV je nadále prodejním hitem a americká automobilka GMC se pyšní čím dál větším zájmem.

V roce 2020 se do automobilového světa vrátil Hummer. Ne však takový, na který jsme byli zvyklí. Osmiválce nahradily elektromotory a kde kdo si mohl tehdy ťukat na čelo. Po dvou letech se však ukazuje, že odvážný krok General Motors oživit legendární jméno “elektrošokem” minimálně z pohledu počtu rezervací zabral.

Rich Latek, marketingový ředitel značky GMC při rozhovoru s novináři Autoblogu na právě probíhajícím autosalonu v Detroitu prozradil, že počet rezervací na Hummer EV každým čtvrtletím roste. Tento fakt je o to působivější, že rezervace na nové modely po jejich vydání většinou klesají. 

Video se připravuje ...

Většina z rezervací Hummeru EV, ať již ve formě pick-upu nebo SUV, přechází k reálné objednávce. Rich Latek odhalil, že rezervací proměněných na objednávky je přibližně okolo 90 %. Zároveň dodal, že větší množství objednaných modelů má vyšší výbavu. 

Poptávka je vysoká a proto se zákazníci mohou na svého Hummera EV slušně načekat. V červenci při 77 tisících potvrzených objednávkách stavěla automobilka pouze 12 kusů za den. Tato čísla už by měla být navýšena díky bateriovým článkům ve spolupráci GM s LG vyrobeným v Ohiu.

“Naše schopnost uspokojit tuto poptávku se bude zlepšovat pouze tehdy, když zavedeme vertikální integraci výroby baterií. Můžeme očekávat, že koncem roku narostou objednávky ze stovek na tisíce,” prohlásil mluvčí GMC.

Dominik Kovář
Diskuze (53)

Doporučujeme

Avatar - Barrichello
20. 9. 2022 11:52
Re: Jak se situace obrací proti zeleným pavědeckým utopistům
Těš se https://www.autoforum.cz/…-noveho-rekordu/

Zdroj článku: Bloomberg
Avatar - Barrichello
20. 9. 2022 10:10
Re: Jak se situace obrací proti zeleným pavědeckým utopistům
Tak v tomhle má bohužel pravdu.

Akorát Vy to nejste schopni si přiznat :-)
Avatar - Barrichello
20. 9. 2022 10:07
Re: Účelově manipulativní lži
Putin naopak podporval Německé zelené a výstavbu OZE :-)
Aby se Německo stlao plně závislé na ruské plynu, kterým by OZE vykrývalo.

Takže bohužel, ruskou Propagandu podporuješ ty.

Já píšu, že ste neostalinistický utopisti a následníci Mičurinců a Lysenkistů. Můžeš mi sem hodit pár odkazů, kde toto zminuje ruská propaganda o zelených aktivistech?
:-) :-) :-) :-)
19. 9. 2022 22:03
Re: Jak se situace obrací proti zeleným pavědeckým utopistům
... Vladimir Putin. Uvedl rovněž, že tato krize vznikla ještě před začátkem ruské „speciální operace“, jak Moskva označuje svou válku proti Ukrajině, a že k ní přispěla evropská ekologická politika.
19. 9. 2022 22:00
Re: Jak se situace obrací proti zeleným pavědeckým utopistům
anti-EV a anti-EKO nazory (ne)prekvapive zcela konvenuji s ruskou propagandou.
https://cleantechnica.com/…opaganda-target/
Tesla: Russia’s Top Propaganda Target
If you were to search for a typical article about Tesla in the media outlet RT (formerly called Russia Today, and Russia’s most prominent international information/propaganda outlet), it is likely that you would come away with the impression that Tesla is a company led by an incompetent CEO producing pathetic, highly dangerous, and unpopular cars.

Russia sees Tesla as a serious threat with an intensity that is revealed by the depth of RT’s misinformation campaign.


The negative articles typically focused on three main themes: (1) Tesla as a company will fail, (2) Tesla cars are dangerous and unreliable, and (3) Elon Musk is crazy.