Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Grafik zkusil oživit automobilové legendy jako moderní elektromobily. Jak se vám výsledek líbí?

Jan Zajíc Jan Zajíc 24. 1. 2020 • 05:13
6
Zobrazit náhledy (6)
Shelby Cobra

Možná jste si také všimli, že v poslední době je v módě oživování automobilových legend. A také jejich elektrifikace.

Ono oživování má především dvě roviny - jednu představují novinky automobilek, které navazují na různé legendy spíš duchovně. Mají modernější design, který se často svými předchůdci inspiruje, i současnou techniku. Do této skupiny můžeme zařadit nový Land Rover Defender, Toyotu Supra, New Stratos nebo třeba Alpine A110.

A pak jsou tu různé společnosti, které staví nebo kompletně renovují skutečná stará auta, ale nikoli do původního stavu - místo originální techniky používají moderní mechaniku. Některé z firem z vozů dokonce dělají elektromobily. Nedávno jsme ostatně psali o elektrickém Fiatu 124 Spider.

Jistý grafik se rozhodl oba přístupy vlastně tak trochu spojit. Vytvořil tak moderní interpretace šesti legendárních modelů, přičemž počítal s tím, že by jeho vize jezdily na elektřinu.

A tak se pro společnost WhoCanFixMyCar zrodily ilustrace, které ukazují, jak by to mohlo vypadat, kdyby se automobilky Aston Martin, Bugatti, Jaguar, Lamborghini, Mercedes-Benz a Shelby rozhodly oživit některé svoje ikonické vozy jako elektromobily.

Konkrétně jde o Aston Martin DB5, Bugatti Type 57 SC Atlantic, Jaguar E-Type, Lamborghini Miura P400 SV, Mercedes-Benz 300 SL Gullwing a Shelby Cobra.

Obrázky najdete v galerii. A až si je prohlédnete, dejte nám vědět, co na ně říkáte a jestli byste si některé z těchto aut uměli představit na silnici - tedy i s elektrickým pohonem.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku