Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Gunther Werks představuje úžasný 993 Speedster. Má 430 koní a odnímatelné čelní sklo

Jan Zajíc Jan Zajíc 24. 2. 2021 • 17:19
10
Zobrazit náhledy (10)
Gunther Werks 993 Speedster Gunther Werks 993 Speedster Gunther Werks 993 Speedster Gunther Werks 993 Speedster Gunther Werks 993 Speedster

Kalifornská společnost Gunther Werks představila novou moderní interpretaci Porsche 911 generace 993. Z kupé navíc udělala zajímavý Speedster.

Porsche 993, poslední 911 se vzduchem chlazeným motorem, tedy slouží jako základ, řada věcí se ale změnila. Například motor - čtyřlitrový plochý šestiválec o výkonu 430 koní dodala firma Rothsport Racing.

Atmosféricky plněný a vzduchem chlazený motor kromě toho poskytuje 454 N.m točivého momentu a dokáže točit až 7.800 otáček. Pěkné.

Šestiválec by měl být spojený s šestistupňovou manuální převodovkou Getrag G50.

Protože Gunther Werks svůj Speedster staví z klasického kupé, musela firma vůz vybavit dodatečnými výztuhami. Využila k tomu i prostor, kde jsou u 993 zadní sedadla. Ta samozřejmě Speedster nemá.

Auto dostalo také v podstatě kompletně novou karoserii, jejíž panely jsou vyrobeny z uhlíkových vláken. Do moderní doby 993 posílají i LED světlomety.

Nechybí upravený podvozek, nové zavěšení nebo moderní brzdy. Zákazníci mohou také vybírat z několika designů kol.

Pozornost lidé z Gunther Werks věnovali také interiéru, v němž najdeme karbonovou palubní desku s hliníkovým panelem, sportovní sedadla nebo třeba jinak umístěné pedály - prý "řidičtěji". Zajímavostí je možnost odstranit čelní okno.

Americká společnost chce postavit celkem 25 exemplářů, cenu zatím neznáme, objevují se však informace o částce 15 milionů korun.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku