Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Honda slaví 60 let v USA krásným zrenovovaným pick-upem Chevrolet Apache 10

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 22. 6. 2019 • 05:08
12
2
Zobrazit náhledy (12)
Chevrolet Apache 10 Chevrolet Apache 10 Chevrolet Apache 10 Chevrolet Apache 10 Chevrolet Apache 10 Chevrolet Apache 10 Chevrolet Apache 10

Honda na severoamerický trh oficiálně vstoupila před šedesáti lety a tuto skutečnost nyní připomíná mimo jiné i nádherným pick-upem s dvojicí motocyklů na korbě.

Společnost American Honda Motor Co., Inc. po zahájení svého provozu v roce 1959 pořídila malou flotilu pick-upů značky Chevrolet, aby mohla motocykly zásobovat své začínající prodejce na jihu Kalifornie.

Jeden z těchto vozů byl zhruba v roce 1961 vyfotografován před vstupem do společnosti American Honda Motor Co., Inc. na 4077 Pico Blv. v Los Angeles a právě tento snímek se stal spouští pro akci, na jejímž konci je kompletně zrenovovaný pick-up ze snímku a to včetně dvojice motocyklů na korbě.

Podle materiálů společnosti American Honda Motor Co., Inc. prošel pick-up důkladnou renovací, jejímž výsledkem je Chevrolet Apache 10 v původní barevné kombinaci. Pick-up má pod kapotou atmosférický vidlicový osmiválec o objemu 4,6 l a výkonu 119 kW (162 k), spolupracující s třístupňovou manuální převodovkou.   

Pick-up se snímku z počátku šedesátých let dvacátého přibližuje i nákladem na své korbě. Ten totiž tvoří dva motocykly původem z roku 1965. Prvním z nich je Honda 50 v kombinaci bílé a červené barvy, kterou celý svět zná jako Super Cub a druhým pak sportovní model Honda CB160, který má v páteřovém rámu zavěšen čtyřtaktní SOHC dvouválec o objemu 161 kubických centimetrů.

V současnosti je pick-up i se svým nákladem vystaven ve vestibulu sídla společnosti American Honda Motor Co., Inc. v Torrance v Kalifornii, ale na podzim letošního roku se má představit návštěvníkům SEMA Show v Las Vegas a má se účastnit i řady dalších akcí.  

Zdroj: American Honda Motor Co., Inc.

Doporučujeme

Témata
Avatar - Barrichello
24. 6. 2019 15:16
Děkujeme Hondě
že dělá krásnou reklamu Chevroletu a General Motors. :-) To je tak, když Honda nemá nic dobového na co by ty motrky posadila no :-) :-) :-)
Avatar - Dzakobo
22. 6. 2019 20:34
Krásnej Chevy
Hondě všechna čest, že se v USA dokázala prosadit. Ale pickup je naprosto dokonalej :yes: :yes: