Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Honda urychluje své elektrické plány. Modelovou řadu elektrifikuje o tři roky dříve, než plánovala

David Bureš David Bureš 24. 10. 2019 • 21:15
72
Zobrazit náhledy (72)
Honda e Honda e Honda e Honda e Honda e Honda e Honda e Honda e Honda e Honda e Honda e Honda e Honda e Honda e Honda e Honda e Honda e Honda e Honda e Honda e Honda e Honda e Honda e Honda e Honda e Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz

První výsledky nové strategie Hondy už jsou tu – elektromobil e v retro stylu a nová generace Jazzu, která bude výhradně hybridem.

Honda je jednou z automobilek, která věří elektrifikovanému pohonu. Zbavuje se turbodieselů a postupně rozšíří nabídku hybridů a elektromobilů. V tomto směru oznámila, že do konce roku 2022 bude v Evropě prodávat všechny mainstreamové automobily s nějakou formou elektrifikace.

Japonská automobilka tak dokonce své plány na elektrifikaci své evropské nabídky urychlila. Dosud totiž plánovala, že v Evropě nabídne své všechny modely v hybridní nebo elektrické verzi do roku 2025. Firma k přehodnocení plánů tvrdí, že tím dokazuje, kterak elektrickému a hybridnímu pohonu věří.

Každopádně je zajímavá poznámka, že hybridního nebo elektrického pohonu se dočkají všechny „mainstremové“ modely značky v Evropě. Znamená to tedy, že třeba hot hatch Civic Type R hybridem nebude? Honda to zatím nijak nekomentuje, dávalo by to ale smysl. Vždyť druhý „nemainstremový“ model v její evropské nabídce, supersport NSX, hybridní pohon už má.

„Tempo změn v regulaci, trhu a chování spotřebitelů v Evropě znamená, že posun k elektrifikaci se tu děje rychleji než kdekoli jinde na světě. Vzhledem k tomu, že tempo změn se stále zrychluje, musíme jednat dříve, abychom těmto výzvám mohli čelit přímo,“ říká k tomu Tom Gardner, senior vice prezident evropské divize Toyoty.

Splnění svého cíle chce Honda dosáhnout uvedením hned šesti elektrifikovaných modelů v následujících 36 měsících. Podobu dvou už přitom známe – jedná se o čistě elektrický hatchback s retro vzhledem e a novou generaci modelu Jazz, která bude dostupná výhradně s hybridním pohonem.

video

Do budoucna by pak jako hybridy měly dorazit i nové generace kompaktního Civicu a SUV HR-V.  To CR-V už hybridní variantu už dnes nabízí, a to jakožto náhradu dieselovou verzi. Honda mimo to potvrdila příchod ještě jednoho, nespecifikovaného elektromobilu. Mohlo by se ale jednat o elektrický sporťák vycházející z dva roky starého konceptu Sports EV, o němž se čile spekuluje.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku