Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Honda Jazz oficiálně: Městské MPV už je pouze hybridem, verze Crosstar míří mimo silnice

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 23. 10. 2019 • 07:36
42
21
Zobrazit náhledy (42)
Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz Honda Jazz

Nová generace malého japonského MPV se v Tokiu oficiálně představila světu. Vyjma už zveřejněných informací teď víme i to, jak novinka vypadá.

Na domácím autosalonu v Tokiu představila Honda novou, již čtvrtou generaci malého MPV Jazz. Novinka je prvním vozem značky, který přijíždí s dvoumotorovou hybridní technologií už ve standardu, neelektrifikovanou verzi byste v nabídce hledali marně.

video

Automobilka říká, že vzhled nového vydání koncipovala tak, aby bylo na první pohled zřejmé, že jde o model Jazz. Ve srovnání s předchůdcem zůstala zachována dobře známá silueta, v oblasti designu ale nezůstal kámen na kameni. Honda chtěla hladký a čistý design, což se jí povedlo. Nová konstrukční technologie například umožnila zúžit přední sloupek na polovinu, což zlepšuje výhled ven.  Změnila se rovněž příď se střízlivější maskou, vzadu se zase poznávacím znamením stanou zcela nové svítilny a všimnout si můžete i decentního střešního spoileru. Tvar víka zavazadelníku napovídá, že nakládací hrana bude hodně nízko, což je jedině dobře.

Honda rovněž slibuje ještě vyšší úroveň pohodlí a prostornosti interiéru. Pracoviště řidiče prošlo výraznými úpravami, všimnout si můžeme zcela nového uspořádání přístrojové desky, která má decentnější ovladače topení, modernější obrazovku multimediálního systému a celkově čistší a na oko příjemný vzhled. Uvidíme, jaké budou první živé dojmy, ale takto na fotkách se nám kabina líbí.

Posádka se může těšit na širší přední sedadla s vyspělejší technologií, díky které vás nebudou bolet záda ani na dlouhých cestách. Zapracovalo se také na sezení vzadu, sedačky mají být komfortnější a umístěny lépe, aby se posádce sedělo ještě pohodlněji.

Charakteristickým znakem předchozí generace byla prostornost, o kterou Jazz nechtěl přijít ani po nasazení hybridních komponent. Kvůli tomu je třeba palivová nádrž umístěna uprostřed podvozku pod předními sedačkami, což je v této třídě jedinečné. I díky tomu jsou vzadu zachovány sedačky Magic Seats, které lze snadno zcela sklopit a vytvořit tak podstatně větší zavazadlový prostor.

Japonci jsou rovněž pyšní na svůj balíček Sensing, údajně nejkomplexnější sadu pokročilých bezpečnostních asistentů a pomůcek ve třídě. Nasazeny jsou podstatně kvalitnější kamery s vyšším rozlišením, vylepšený předkolizní asistent či dospělejší adaptivní tempomat, který teď umí sledovat provoz i v nízkých rychlostech. Samozřejmostí je rovněž udržování automobilu v jízdním pruhu.

Zapracovalo se také na konektivitě, Jazz bude umět WiFi hotsport a indukční nabíjení, stejně jako zrcadlení chytrého telefonu prostřednictvím služeb Android Auto a Apple CarPlay. Honda s radostí oznamuje, že tyto služby půjde v autě používat bezdrátově, což výrazně zvyšuje komfort používání automobilu.

Jazz se nezalekne ani nezpevněných cest. Honda totiž vedle standardní verze ukázala i variantu Crosstar, která přijíždí v oplastovaném balení (po vzoru crossoverů) s vyšší světlou výškou a lehce upraveným designem přídě. Součástí tohoto balíčku je třeba i voděodolné čalounění.

Honda Jazz se k prvním zákazníkům dostane zhruba v polovině roku 2020. Na oficiální český ceník si zatím musíme počkat, stejně jako na podrobné technické informace hybridního pohonu.

Související články

Témata
24. 10. 2019 16:18
Re: Cena Yaris
Koukal jsem do oficiálního ceníku. Ale máš pravdu - v tom PDF, jsou na další straně nahoře uvedeny ceny, Tebou zmíněného výbavového stupně Live, to mi uteklo. To už pak vypadá zcela jinak. Díky za doplnění :yes:
Každopádně jsem zvědavý, kde Toyota posune ceny nové generace.
24. 10. 2019 14:27
Re: Cena Yaris
Trochu mě překvapila Tebou udávaná cena Yarise v základu. Podle ceníku 2019 by základ s hybridem měl být ve výbavě Live za 400.900,- Kč. Občas se v rámci nějakého akčního dne podívá i někam k 350 tis. Kč. Poslední akční dny nabízely Yarise s 1.5 benzínem za akčních 299 tis. Kč, bez nějakých triků se započítaným výkupním bonusem za protiúčtové auto.
24. 10. 2019 10:29
Re: zklamání
Chápu, ale držme se faktů. Corolla 1.2 asi nebude ten pravý vzorek pro porovnání s Jazzem hybrid. Když to vezmu ke srovnání v rámci třídy, tak odstupující Yaris vychází v základu na 436.000 Kč. I tak to nebude validní, protože tohle je odstupující generace a ceny nového Yarise ještě nejsou oficiálně stanoveny. Na trh příjde v polovině příštího roku, tak jako nový Jazz.

U nového Jazze se předpokládá navýšení ceny, a to nejen vzhledem k nabízenému pohonu (1.5 atmo+2x elektromotor), ale rovněž i k navýšení základní výbavy. Ta by měla být na slušné úrovni, krom všech jízdních asistentů (adaptivní tempomat, hlídání jízních pruhů...), bude i navigace. Vzhledem k avizovanému Android autu a Apple car play, mi je poslední položka k ničemu. Takže cena naroste o významnou častku a měla by "startovat" pod 500.000 Kč. A teď je to moc, málo? Jediný asijský konkurent, který mě tu napadá je Yaris. A ten, předpokládám, svou cenu v nové generaci, rovněž navýší. A rázem tu máme hybridy B segmentu s částkou lehce pod 500.000 Kč. Jazz má tu výhodu, že vzhledek platformě nabídl vždy více vnitřního prostoru, než Yaris...
Cena zvýšené, outdoorové verze Crosstar, by neměla přesáhnout 600.000 Kč. Ten nebude nabízen v základní výbavě, ale pouze v plné, tedy se vším, co může Honda pro daný segment nabídnout. Trh jsem nezkoumal, nevím, kdo aktuálně prodává hybridní crossover v daném (B) segmentu a v jaké cenové relaci se daná auta pohybují.
Avatar - miromen
24. 10. 2019 09:02
Obraty
Jak je Civic vzhledově divoky a rozhodně se neda přehlednout tak Jazz je pravy opak. Napadaji mě slova jak asexualni či bezpohlavni. Navic v nabidce pouze jako hybrid. :no:
24. 10. 2019 00:42
Posun vpřed, pěkný
Oproti minulým verzím to vypadá opravdu pěkně, zvlášť s tou černou střechou ... :yes:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku