Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Hyundai Curb: Crossover pro Detroit

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 9. 1. 2011 • 04:39
2
1
Korejská automobilka si pro nadcházející autosalon v Detroitu připravila kromě dlouho očekávané premiéry modelu Veloster i jedno překvapení.

Hyundai po odvážné a úspěšné expanzi na poli velkých sedanů s pohonem zadních kol začíná nyní věnovat pozornost i menším modelům.

Vedle premiéry modelu Veloster, který vychází z konceptu představeného na autosalonu v Soulu v roce 2007, se v Detroitu představí i koncept crossoveru pojmenovaný Curb. Prozatím automobilka zveřejnila pouze dvě skici, které odhalují podobu vozu s kódovým označením HCD-12.

Vzhled Hyundai Curb má na svědomí tým návrhářů z kalifornského designérského studia korejské automobilky. Kompaktní crossover má svými liniemi navazovat na nejnovější generace modelů Elantra a Sonata.

Hyundai prozatím nevydal žádné oficiální informace, které by uváděly něco o technice nebo zaměření konceptu Curb. V médiích se ovšem začínají objevovat první spekulace. Podle nich se má z konceptu stát sériový model, který se v nabídce zařadí pod ix35, resp. Tuscon a stane se konkurencí pro Nissan Juke.

Oficiální odhalení Hyundai Curb se odehraje v pondělí 10. ledna v Cobo Hall v Detroitu.

Související články

Témata
10. 1. 2011 08:43
Nepřehlédnout
Chápu, že tenhle model je vzhledem k bratrskému vztahu s Kiou Soul a základnímu americkému určení trochu mimo zaměřovače. Ze srovnání se Soulem ale vyplyne posun v myšlení HKAG o malých crossoverech, určitě poučený i story Juke. Silueta navíc ukazuje, že designový vývoj Hyundaie opravdu neskončil fluidním "tancem vody", ale zkouší ukázat i tvrdší pěsti. Dnes je v Detroitu premiéra, takže uvidíme, jaký studijní materiál přinese. V každém případě - Soul se v US prodává výborně, takže proč si taky nekousnout do koláče.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud