Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Hyundai Sonata inspirovaný Starií? Takto by mohl vypadat!

Dominik Kovář Dominik Kovář 10. 9. 2022 • 13:13
25
Zobrazit náhledy (25)
Hyundai Sonata N Line Night Edition Hyundai Sonata N Line Night Edition Hyundai Sonata N Line Night Edition Hyundai Sonata N Line Night Edition Hyundai Sonata N Line Night Edition Hyundai Sonata N Line Night Edition Hyundai Sonata N Line Night Edition Hyundai Sonata N Line Night Edition Hyundai Sonata N Line Night Edition Hyundai Sonata N Line Night Edition Hyundai Sonata N Line Night Edition Hyundai Sonata N Line Night Edition Hyundai Sonata N Line Night Edition Hyundai Sonata N Line Night Edition Hyundai Sonata N Line Night Edition Hyundai Sonata N Line Night Edition Hyundai Sonata N Line Night Edition Hyundai Sonata N Line Night Edition Hyundai Sonata N Line Night Edition Hyundai Sonata N Line Night Edition

Aktuální generace populárního sedanu by se měla dočkat faceliftu. Mohl by připomínat Starii.

Pryč jsou doby, kdy se v Evropě dal pořídit Hyundai Sonata. V osmé generaci, která měla premiéru v roce 2019, se korejský sedan prodává pouze v Severní Americe, Jižní Koreji, Austrálii a Pákistánu.

Po silnicích se zatím prototyp faceliftované verze nepohybuje, dle informací přímo z automobilky by však Sonata měla projít zásadní designovou změnou. Designéři z webu Kolesa.ru vytvořili rendery zachycující facelift Sonaty z přední i zadní části vozu.

Video se připravuje ...

Zadní svítilny jsou stále propojené a celkově tak záď působí spíše evolučně, zatímco v případě přední části vozu se jedná o naprostou revoluci. Přední maska si bere inspiraci z nejnovější dodávky Hyundai Staria a nutno uznat, že by to takto Sonatě slušelo. Díky spojení předních světlometů se maska chladiče posouvá pod znak automobilky a celkově působí celý vizuál uhlazenějším dojmem.

Aktuální generaci se však zejména na americkém trhu vůbec nedaří. Kdysi populární sedan měl období, kdy se prodával po více než 200 tisících kusech za kalendářní rok. Za rok 2021 se prodalo jen 76.997 kusů…

Nastávající facelift by tak mohl být labutí písní modelu Sonata. Jsme zvědaví, nakolik se reálný design faceliftované Sonaty přiblíží těmto renderům. 

Doporučujeme

Témata