Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Hyundai Staria už má i dvě kempovací verze. Jak se vám líbí?

Jan Zajíc Jan Zajíc 19. 4. 2022 • 22:04
18
6
Zobrazit náhledy (18)
Hyundai Staria Lounge Camper Hyundai Staria Lounge Camper Hyundai Staria Lounge Camper Hyundai Staria Lounge Camper Hyundai Staria Lounge Camper Hyundai Staria Lounge Camper Hyundai Staria Lounge Camper Hyundai Staria Lounge Camper Hyundai Staria Lounge Camper Hyundai Staria Lounge Camper Hyundai Staria Lounge Camper Hyundai Staria Lounge Camper Hyundai Staria Lounge Camper

Futuristicky vyhlížející Hyundai Staria se představuje v nových provedeních. Potěšit by měla milovníky cestování a spánku v přírodě či kempech.

Obě nesou označení Staria Lounge Camper a jak napovídá název, jde o verze obytné, nebo spíše kempovací. Hyundai novinky uvedl zatím na domácím jihokorejském trhu, jestli dorazí i do Evropy, zatím nevíme.

Varianty jsou tedy dvě: Camper 4 a Camper 11, čísla přitom odrážejí počet sedadel v kabině. Součástí je elektricky ovládaná výklopná střecha s prostorem na spaní, další lůžko lze vytvořit sklopením sedadel.

Jednotlivé verze se kromě počtu míst k sezení liší také výbavou. Zatímco Camper 11 zřejmě nabízí v podstatě jen možnost přespání, v provedení Camper 4 vidíme také plně vybavený kuchyňský kout s lednicí o objemu 36 litrů, dřezem, pracovní plochou, skládacím stolkem a řadou odkládacích prostor.

Hodit se může venkovní sprcha, šikovná je také síť chránící vnitřek před nálety otravného hmyzu, díky níž se nemusíte bát spánku s otevřenými okny.

Video se připravuje ...

Na jihokorejském trhu se Staria Lounge Camper prodává za 49,5 milionu wonů, což je v přepočtu asi 900 tisíc korun. Na tuto částku vyjde základní 11místná verze. Lépe vybavená varianta Camper 4 s kuchyňským koutem stojí nejméně 68,6 milionu wonů, tedy zhruba 1,25 milionu korun.

Související články

Témata
20. 4. 2022 09:42
A snad koupí to člověk dříve, než ...
.. Helmutí vyjebávky, kteří nemají ani čipy, ani káble, vlastně ti Germáni nemají nic!
20. 4. 2022 07:01
Re: Pěkný počin
Koukám, že si chytrák ;-) Orientační cenu tam zmiňují, ano není česká, ale troufnu si tvrdit, že bude hluboko pod VW/MB… základní cena Starie v Německu je 56tis Eur, 1,36mil a třeba Multivan T6.1 od 1,7mil Kč. Pokud sem budou Camper4 dovážet, dá se očekávat stejný rozdíl … Co je na to nepochopitelného?
20. 4. 2022 00:39
Re: Staria je takový kosmistroj
Docela přesný srovnání. Civic 8g byl taky takovej zastaralej výtvor v rádoby moderní kastli.
20. 4. 2022 00:37
Re: Pěkný počin
Tak cena je samozřejmě nejlepší, zejména proto, že žádná není. O prodeji v evropě nejsou informace. Ale abys to ty věděl musel bys nejdřív umět pořádně číst, ty pěknej počine.
Avatar - KANKUNEN
19. 4. 2022 22:23
Staria je takový kosmistroj
na úrovni Civica 8g, ten předběhl dobu.
Články odjinud