Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

I v Kanadě umí supersporty. Felino CB7R má V8 a nabídne přes 700 koní

Jan Zajíc Jan Zajíc 3. 2. 2020 • 18:33
10
Zobrazit náhledy (10)
Felino CB7R supercar Felino CB7R supercar Felino CB7R supercar Felino CB7R supercar Felino CB7R supercar

Schválně, znáte nějakou kanadskou automobilku? Že ne? Není divu, tuhle zemi proslavily jiné věci než produkce aut. Přesto i tam dokáží vyrobit zajímavý supersport.

Dokazuje to společnost Felino, která právě představila novinku jménem CB7R. Dvoumístný sporťák, vycházející ze staršího modelu CB7, přitom sází na výrazný design, poměrně nízkou hmotnost a vysoký výkon.

Sama firma vůz prezentuje jako stroj pro nadšence, který má blízko k závodnímu náčiní. K dispozici jsou dvě verze.

Tu slabší pohání 6,2litrový vidlicový osmiválec o výkonu 391 kW a točivém momentu 659 N.m. Silnější pod kapotou ukrývá sedmilitrovou V8, jež dává 522 kW a 786 N.m. S výkonnějším motorem jen 1.135 kg vážící CB7R zrychlí z klidu na 62 mil v hodině (96 km/h) za 2,9 sekundy. V obou případech je motor plněný atmosféricky.

Relativně nízké hmotnosti výrobce dosáhl především díky lehké karoserii z uhlíkových vláken a blíže nespecifikovaných kompozitních materiálů. Zajímavé je také ideální rozložení hmotnosti 50:50.

Felino zákazníkům nabídne ještě model CB7+, která má vylepšenou aerodynamiku. A cena? Výrobce samozřejmě plánuje jen malosériovou produkci, přičemž cena se podle specifikace má pohybovat zhruba mezi 6,2 až 11,4 mil. Kč.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud