Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Infiniti JX: Japonci si zaregistrovali značku pro novou řadu crossoverů

9. 8. 2010 • 05:38
4
Americká média informují, že si značka Infiniti nechala zaregistrovat označení čtyř motorizací zatím neexistující modelové řady JX.

Infiniti JX – tak by se mohl jmenovat šestý model japonské prémiové značky. Jak logika označování aktuálních modelů napovídá, mělo by jít o crossover s pohonem všech kol: osobní modely u Infiniti označují jako řady G a M, crossovery nesou názvy EX, FX a mimo Evropu se prodává i velké QX.

Abecední zařazení naznačuje, že by řada JX měla být větší než FX. Ve skutečnosti ale vše nasvědčuje tomu, že se bude jednat naopak o nejmenší z Infiniti. Pro americký trh totiž Nissan na patentním úřadu zaregistroval značky JX20, JX25, JX25h a JX30.

Zřejmě se tak chystá kompaktní crossover s malými motory, který by mohl konkurovat BMW X1, Mercedesu GLK a chystaným Range Rover Evoque a Audi Q3. V tomto lukrativním podsegmentu, který se těší stále většímu zájmu zákazníků, zatím nemá žádná ze značek aliance Renault-Nissan zastoupení.

Nic ale není definitivní. Možná Infiniti skutečně připravuje nový model, stejně tak dobře ale může touto cestou šířit fámy nebo bránit dalším automobilkám v kopírování nomenklatury. Že není žádný z těchto scénářů vyloučený nasvědčuje skutečnost, že kromě výše uvedených názvů byly registrovány i značky WX35, PX35 a DX35.

Doporučujeme
Marko: Budúcnosť Infiniti – ofenzíva na všetkých frontoch

Témata
Avatar - pelikoš
15. 8. 2010 21:15
Re: hmm no no no
tuším,že to chysají už na příští rok ;-)
Avatar - pelikoš
15. 8. 2010 21:12
Re: hmm no no no
jojo,samá svolávačka...
9. 8. 2010 22:40
Re: hmm no no no
Tak toyota má teď spíš bulvární starosti, než aby se někam hrnula.
9. 8. 2010 22:33
hmm no no no
Udivuje mne, ze Infinity planuje velkou expanzi zatimco Lexus trochu spi... ... ... Verim, ze zmeny pronej neprijdou drive jak 2012.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku