Interiér

Vitek Vitek 21. 9. 2010 • 19:03
19
Zobrazit náhledy (19)
Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage Kia Sportage
SUV jsou v oblibě, zákazníci u nich ovšem požadují pohodlný interiér jako v běžných autech. Výška sedáku proto byla posunuta o 29 mm směrem k zemi a prahy dveří se snížily o 31 mm. Díky tomu se do nové Sportage pohodlněji nastupuje.

Zároveň se zvětšil rozsah nastavení předních sedadel – v podélném směru o 24 mm.

Design palubní desky se drží směru předznamenaného staršími modely, i zde se ale objevují náznaky příbuznosti s prvky exteriéru. Jednoduché a robustní palubní desce dominuje masivní plasticky tvarovaný dekor. Před řidičem se za sportovně tvarovaným volantem nacházejí tři tubusy zapuštěné hluboko do palubní desky. Rozmístění ovládacích prvků kopíruje rozložení obvyklé v dalších modelech, novinkou je tlačítko aktivující úsporný režim motoru a převodovky u verzí s automatem. Vyšší výbavy mají startování tlačítkem. Spolujezdec se může spolehnout na madlo na středovém tunelu, které najde uplatnění například při jízdě mimo silnice.

Zavazadlový prostor má základní objem 564 litrů. Profituje z prodloužení zadního převisu o 70 mm, ovšem délka samotného zavazadlového prostoru se zvětšila o 80 mm. Šířka v úrovni podlahy je větší o 8 až 110 mm, naopak výška se snížila o 91 mm.

Dělená zadní sedadla lze na každé straně jedním pohybem jednoduše sklopit. Tím se objem zavazadlového prostoru zvětší na 1353 litrů.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud