Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Jaguar F-Pace při testech v extrémních teplotách (+video)

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 30. 7. 2015 • 12:04
8
Zobrazit náhledy (8)
Jaguar F-Pace Jaguar F-Pace Jaguar F-Pace
Jaguar nehodlá v případě svého prvního SUV ponechat nic náhodě a F-Pace se podrobil náročnému programu testování ve Švédsku a Dubaji.

Jaguar F-Pace se ve své sériové podobě představí na letošním podzimním autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem a jeho prodej se rozběhne začátkem roku 2016, ale britská automobilka jej ještě před oficiální premiérou vyslala jako doprovod na slavný cyklistický závod Tour de France a nyní zveřejnila informace a záběry z testování v extrémních podmínkách.

Podle Jaguaru je F-Pace jeho prvním modelem, který se během vývoje vydal i mimo zpevněné asfaltové silnice a zamířil do horských průsmyků, ale s ohledem na poměrně dlouhou historii značky a skutečnost, že ve třicátých a čtyřicátých letech se tehdejší silniční vozy poměrně běžně testovaly na štěrkových cestách se jedná především o upozornění na skutečnost, že sériový F-Pace nebude mít problém vyrazit i mimo zpevněné vozovky.

Mnohem zajímavější jsou informace o extrémních teplotách, při nichž byl nový Jaguar testován ve Švédsku a Dubaji. V první případě zamířil vývojový tým na sever Švédska do areálu v Arjeplog, kde teplota velmi zřídka vystoupá nad -15 ° C a obvykle se pohybuje až pod -40 ° C.

Při extrémních mrazech se F-Pace musel mimo jiné vypořádat i s 60 km dlouhou testovací tratí, která byla navržena pro optimalizaci systému pohonu všech kol. Jaguar si tak vedle jízdy po ledové ploše a sněhu vyzkoušel horské výstupy a nechyběly ani off-roadové sekce.

Opačným extrémem proti Arjeplog bylo testování v Dubaji, kde se může teplota pohybovat i nad 50 ° C ve stínu a je-li automobil ponechán na přímém slunečním světle, může vnitřní teplota v kabině překonat i 70 ° C.

Při extrémních teplotách byla testována především účinnost klimatizace a její schopnost udržet v interiéru pro cestující příjemnou teplotu i vlhkost vzduchu. Jaguar se zde zároveň ujistil, že i při nadprůměrných teplotách může dotykový displej informačního systému pracovat bezchybně.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku