Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Jak by se vám líbilo, kdyby budoucí Dacia Duster vypadala takhle?

Jan Zajíc Jan Zajíc 6. 4. 2021 • 01:54
18
4
Zobrazit náhledy (18)
Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster Dacia Duster

Značka Dacia svůj úspěch postavila hlavně na dostupnosti a nízkých cenách svých modelů. Důkazem tohoto tvrzení je i Duster.

Duster se totiž na mnoha trzích prosadil jako jedno z nejlevnějších SUV, případně jako jeden z nejdostupnějších vozů s pohonem všech kol. Aktuálně je rumunský bestseller v prodeji ve druhé generaci, která vzhledem navazuje na tu první. A ještě několik let života ji čeká.

Nezávislý Designér Ţicărat Alexandru-Călin, který už nás zaujal dřívějším konceptem jménem Dacia Sentry, se však pokusil nahlédnout do vzdálenější budoucnosti a navrhl Duster, který by se podle něj hodil do doby, která nastane za 10 až 20 let.

Jeho vize je 4338 milimetrů dlouhá, 1695 milimetrů vysoká a zaujme nejen poměrně futuristickými tvary, ale také nezvyklými proporcemi. K relativně dlouhé přídi s výrazným převisem totiž grafik přidal celkem krátkou kabinou a zakulacené zadní partie. Přesto tvrdí, že při návrhu pracoval s proporcemi, které jsou pro Duster typické.

Ţicărat přidal také několik neotřelých nápadů, například osvětlené disky kol, otočné přední světlomety nebo zvláštní madla na páté dveře. Ta podle tvůrce slouží nejen k otevírání víka kufru, ale společně s plošinou pod zadním nárazníkem mají také "zábavné" poslání.

Grafik totiž z nějakého důvodu vymyslel řešení, které umožňuje jízdu v podstatě na autě. Chytnete se za madla, stoupnete na onen nárazník a vezete se. Zvláštní...

Související články

Témata
7. 4. 2021 15:41
A vpredu...
to budú nejaké elektromagnetické prísavky?
6. 4. 2021 20:32
Dnes už dvě....
......zbytečné malůvky. A není to málo, Antone Pavloviči ? https://www.youtube.com/watch?…
6. 4. 2021 20:23
Re: Jo, tohle...
Ideová štúdia - realita je vždy inde, až na občas sa vyskytujúci detail, akože zo štúdie prebratý, ale často len sotva podobný...
Tie titulky vymýšľa snáď nejaký IT-čkár...
Avatar - Emel
6. 4. 2021 20:16
Jo, tohle...
Jo, tohle je totální nesmysl.
Předpokládám, že ty velký kotouče jsou tam proto, aby to mohlo bez kol jezdit po kolejích...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku