Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Jak jinak převážet balíky peněz než ve Ferrari Purosangue pick-up?

Filip Melich Filip Melich 4. 10. 2022 • 07:11
38
2
Zobrazit náhledy (38)
Ferrari Purosangue Ferrari Purosangue Ferrari Purosangue Ferrari Purosangue Ferrari Purosangue Ferrari Purosangue Ferrari Purosangue Ferrari Purosangue Ferrari Purosangue Ferrari Purosangue Ferrari Purosangue Ferrari Purosangue Ferrari Purosangue Ferrari Purosangue Ferrari Purosangue Ferrari Purosangue Ferrari Purosangue Ferrari Purosangue Ferrari Purosangue Ferrari Purosangue Ferrari Purosangue Ferrari Purosangue Ferrari Purosangue Ferrari Purosangue Ferrari Purosangue Ferrari Purosangue Ferrari Purosangue Ferrari Purosangue Ferrari Purosangue Ferrari Purosangue Ferrari Purosangue Ferrari Purosangue Ferrari Purosangue

Ferrari představilo své první SUV, u něhož ze všech sil popírá jeho praktickou stránku. Jak by to vypadalo, kdyby se jí poddalo a udělalo z Purosangue pick-up?

Ferrari se svým historicky prvním SUV – kterému odmítá říkat SUV – vyrukovalo v polovině září letošního roku. Od té doby jsme viděli fotky novinky, dozvěděli se nějaké ty technické detaily, slyšeli, že se kvůli obrovskému zájmu možná už teď zastaví příjem objednávek, a pohráli si s modelem Purosangue v konfigurátoru. Co dál? Přeci rendery dalších karosářských provedení.

Přinášíme vám tři obrázky od známého maďarského grafika, který si říká X-Tomi. Začněme jeho nejbláznivějším výtvorem na základě Ferrari Purosangue – pick-upu. V designu od X-Tomiho je určitý nádech Chevroletu SSR, který byl sportovním pick-upem se stahovací pevnou střechou. Pokud si auto hned nevybavíte, už z popisu vám musí být jasné, že šlo o vskutku podivný vůz, který se nedočkal nástupce.

První render v galerii sice nemá stahovací střechu, ale zůstává zvláštním na pohled. Ona i koncepce pick-upu je zvláštní. Nejen pro automobilku Ferrari, ale také proto, jak moc se brání označení SUV a ani model Purosangue nevybavila tažným zařízením, které by zcela jistě řada majitelů uvítala – aby za sebou mohli táhnout své okruhové hračky.

Stahovací střechu má ale druhá představa od X-Tomiho. Jde o druhý obrázek v naší galerii, na němž vidíte červeně lakovaný SUV kabriolet. Ani tato kategorie automobilů není příliš úspěšná a mnoho zástupců nečítá. Aktuálně v podstatě akorát Volkswagen T-Roc Cabriolet. Ale co my víme, všechno se vzpínajícím se koněm ve znaku se prodává závratným tempem, takže by se nějakého úspěchu mohlo dočkat i otevřené SUV od Ferrari.

Do třetice všeho nejlepšího v galerii ukazujeme představu X-Tomiho o třídveřovém provedení Ferrari Purosangue. Nejen, že vypadá nejrealističtěji, ale má i jistý precedens v podobě modelu FF a jeho následných nástupců. Proto na první pohled možná na třetí fotce v galerii nic zvláštního nezaregistrujete.

Asi není nutné zdůrazňovat, že všechny tři obrázky jsou představami nezávislého grafika, z nichž se ani jedna nedostane do produkce. K Ferrari Purosangue jako takovému jen závěrem připomeňme, že jej prozatím pohání atmosférický dvanáctiválec o výkonu 533 kW (725 k) a točivém momentu 716 Nm. Síla proudí skrze osmistupňovou automatickou dvouspojkovou  převodovku ke všem čtyřem kolům, zrychlení z 0 na 100 km/h je otázkou 3,3 sekund a maximální rychlost je 311 km/h. Ferrari oficiálně cenu svého první SUV ještě neoznámilo, ale očekává se v okolí 10 milionů korun.

Video se připravuje ...

Doporučujeme

Témata
Avatar - 3_diamanty
5. 10. 2022 02:54
Re: Nemohl by nějaký šikovný grafik...
Popripade harvester
4. 10. 2022 19:08
Nemohl by nějaký šikovný grafik...
...namalovat z Purosangue třeba pohřební vůz nebo secí stroj?