Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ferrari SP51 je unikátní model, který pravděpodobně nikdy nepotkáte

Dominik Kovář Dominik Kovář 1. 10. 2022 • 07:47
19
Zobrazit náhledy (19)
Ferrari SP51 Ferrari SP51 Ferrari SP51 Ferrari SP51 Ferrari SP51 Ferrari SP51 Ferrari SP51 Ferrari SP51 Ferrari SP51 Ferrari SP51 Ferrari SP51 Ferrari SP51 Ferrari SP51 Ferrari SP51

Ferrari SP51 je postavené na základech modelu 812 GTS a bylo vyrobeno pro váženého zákazníka z Taiwanu.

V roce 2008 Ferrari založilo Special Projects, což je oddělení specializující se na tvorbu jedinečných modelů pro ty nejváženější zákazníky italské automobilky. Za 14 let již bylo vytvořeno mnoho úžasných a ojedinělých vozů. Jedním z posledních modelů z této divize byla verze s názvem Omologata, která byla taktéž postavena na základech modelu 812.

Design modelu SP51 podléhal testování v aerodynamickém tunelu, aby byly zajištěny ty nejlepší vlastnosti. Má třívrstvý červený lak Rosso Passionale v kombinaci s modrobílými pruhy, což je inspirace ze závodního modelu Ferrari 410 S z padesátých let minulého století. 

Od modelu 812 GTS, ze kterého SP51 vychází, se bude odlišovat několika exkluzivními prvky. Přední i zadní světlomety jsou specificky navržené pro tento one-off model. Maska chladiče je mohutnější a s karbonovými prvky, zatímco kapota má dva obrovské větrací otvory. Speciální jsou také pětipaprsková kola v diamantovém designu s prvky v karbonu. 

Video se připravuje ...

Zadní část vozu prošla zásadní změnou. Nachází se zde zcela nový, mohutnější difuzor, jinak tvarované karbonové křídlo a celkové oblejší linie na rozdíl od hranatějšího 812 GTS. 

Interiér vozu se dokonale inspiruje barevným schématem exteriéru. Hlavní barvu zde zastupuje opět Rosso Passionale v kombinaci s bílomodrým pruhem, který se objevuje na středovém tunelu a palubní desce mezi sedadly. Prošívání volantu a sedadel z Alcantary nabízí totožnou kombinaci. 

Do čeho oddělení Special Projects nezasahovalo (alespoň podle vydané zprávy), je pohonné ústrojí. Stejně jako u modelu 812 GTS se tak i tento one-off model SP51 pyšní 6,5litrovým atmosférickým dvanáctiválcem a výkonem 800 koní (588 kW). Z 0 na 100 km/h zrychlí Ferrari 812 GTS za 2,9 vteřiny. U zákaznického SP51 je kvůli individuální aerodynamice na přání klienta údaj pravděpodobně o nějakou desetinku horší. To však zákazníka z Taiwanu nemusí trápit, má přece jediné Ferrari SP51 na světě!

Doporučujeme

Témata