Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

O Ferrari Purosangue už víme všechno: Pojďme si ho sestavit v konfigurátoru!

Dominik Kovář Dominik Kovář 19. 9. 2022 • 17:37
35
Zobrazit náhledy (35)
Ferrari Purosangue Ferrari Purosangue Ferrari Purosangue Ferrari Purosangue Ferrari Purosangue Ferrari Purosangue Ferrari Purosangue Ferrari Purosangue Ferrari Purosangue Ferrari Purosangue Ferrari Purosangue Ferrari Purosangue Ferrari Purosangue Ferrari Purosangue Ferrari Purosangue Ferrari Purosangue Ferrari Purosangue Ferrari Purosangue Ferrari Purosangue Ferrari Purosangue Ferrari Purosangue Ferrari Purosangue Ferrari Purosangue Ferrari Purosangue Ferrari Purosangue Ferrari Purosangue Ferrari Purosangue Ferrari Purosangue Ferrari Purosangue Ferrari Purosangue

Jeden z nejočekávanějších modelů posledních let má za sebou premiéru. Italský plnokrevník už je zpřístupněn i v oficiálním konfigurátoru Ferrari.

V úterý 13. září 2022 nastala dlouho očekávaná premiéra historicky prvního modelu Ferrari s karoserií SUV. Purosangue, neboli plnokrevník zaplňuje stránky automobilových tisků a webů již od prvního momentu představení. 

V premiéře Ferrari obalilo své první čtyřdveřové vozidlo do šedého metalického laku Grigio Titanio. Upřímně, nejsem fanoušek takové “fádní” barvy na premiéru nového modelu a doufal jsem v jakoukoli živější barvu. Pro náročnější jednotlivce (včetně mě) Ferrari neotálelo se spuštěním oficiálního konfigurátoru. 

V něm si můžete vybírat ze čtyřiadvaceti barev exteriéru. Fantazii se meze nekladou - můžete volit od ikonické červené Rosso Corsa, žluté Giallo Modena, zelené Verde British až po modrou Blu Corsa. 

Barva exteriéru samozřejmě není jedinou volitelnou položkou v oficiálním konfigurátoru. V dalším bodu se dostanete na varianty střechy. Výchozím základem je karbonová, kterou můžete nahradit střechou standardní, případně panoramatickou střechou za nespecifikovaný příplatek. 

Vnější (podběhy kol) i vnitřní ozdobné prvky mohou být zatím konfigurovány pouze v karbonovém provedení. Pro jiné volby tu pravděpodobně bude individuální program Ferrari Tailor Made.

Video se připravuje ...

Zajímavější výběr je u brzdových třmenů a disků kol. Brzdové třmeny mohou být v hliníkové, černé, žluté, modré nebo červené barvě. Ke standardním chromovým diskům modelu Purosangue máte na výběr z dalších pěti variant. V dalším bodu vybíráte koncovky výfuku. Můžete mít standardní nebo sportovní hliníkové, pro fanoušky černé potom keramické černé koncovky. 

Interiér nabízí nepřeberné množství barev. V první řadě je na výběr mezi dvěma typy sedadel - standardní nebo stylová. Dále již máte volnou ruku při celkovém počtu 27 barevných provedení, z toho 12 v kůži, 14 v Alcantaře a jediné v semianilinové kůži (krémová Testa di Moro).

Poslední volitelnou položkou jsou koberce, kde si vybíráte z 10 barevných provedení včetně možnosti koberečků s vyšitým logem modelu Purosangue. Pedály jsou v hliníkovém provedení. 

V přiložené galerii můžete vidět, jak rozdílně může nakonec Ferrari Purosangue vypadat. Ferrari upozornilo, že i přes vysokou poptávku bude roční výroba Purosangue omezena na 20 % roční výrobní kapacity automobilky. Věříme, že z přibližně z 3.000 vyrobených kusů ročně uvidíme spousty individuálních specifikací v zajímavých barevných kombinacích. 

Pokud si chcete Purosangue nakonfigurovat podle sebe, na tomto odkazu můžete dát prostor své bujné fantazii.

Doporučujeme

Témata