Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Jak se dělá Ferrari (Roadlook TV)

Libor Zezulka Libor Zezulka 5. 11. 2008 • 07:20
35
Maranello je malé italské město z provincie Modena, které na první pohled žije z výroby obkladů a dlažeb. A ona tam přitom sídlí značka Ferrari.

Prohlédnout si výrobní komplex velké evropské nebo i světové automobilky dnes není alespoň zvenčí vůbec složité. Stačí skočit do auta, zajet si do Mladé Boleslavi, Kolína nebo nově třeba Nošovic a bude vám hned jasné, s čím máte tu čest. Dovnitř vás asi nikdo nepustí, i když budete-li moc škemrat, třeba obměkčíte vrátného a ten vás nechá nehlédnout alespoň za vstupní bránu. Kdo ví.

Víte-li, že vás neuspokojí pohled na fabriku Škody Auto, Volkswagenu nebo třeba BMW, můžete popadnout kreditní kartu, nakopnout auto a vyrazit směr Maranello. O pár hodin a 915 km (počítáno z Prahy) později vás přivítá sympatické malé město, které na první pohled žije z výroby obkladů a dlažeb. Stopy po automobilové ikoně dlouho nikde až pak najednou, prakticky uprostřed města – vzpínající se koník.

Od této chvíle už není pochyb o tom, komu Maranello „patří.“ Snahu vyjádřit úctu a obdiv k světovému výrobci supersportů a legendě Formule 1 ucítíte na každému rohu. Tu značkový obchod Ferrari, tu restaurace odkazující na Ferrari a támhle další. Maranello i jeho okolí značkou Ferrari zkrátka žije (na rozdíl od výroby obkladů, která postupně míří dále a dále na východ).

Navštívit Maranello má rozhodně smysl, i když se nedostanete za závoru výrobního závodu. A to vám garantujeme, že se za ni nedostanete (pokud si Ferrari neobjednáte). My jsme však mohli nejen projít branou, ale prošmejdit s kamerou rovněž výrobní a montážní haly a navrch otestovat vlajkovou loď Ferrari – model 612 Scaglietti a také divoké Ferrari 430 Scuderia.

Související články

Témata
5. 2. 2009 17:39
Pěkně prosím...
...mohl by někdo napsat jaký je název té hudby ve videu. Především ta jak je F430 na okruhu a ta závěrečná :-)
DĚKUJI
8. 11. 2008 14:36
Re: trochu rozpory ne?
pri dopozerani som tiez ratal tak s 30% hlavne pri okruhu fiorano ...

ako vzdy aj toto video z dielne roadlooku potesilo dusu
co sa deje s kolegom dlhsiu dobu som ho nevidel ? a ta babenka ?
7. 11. 2008 20:38
Souhlas
GTI, vidíme to stejně. Osobně si vážím lidí, co umí něco co druzí ne. A Libor prostě moderovat umí a těm pár hlasům co o tom pochybují doporučuji, ať si to zkusí sami. Je to řehole.

Liborovi roadlooky mají drive, nic podobného dnes na českém motoristickém poli k vidění není. Porovnejte úroveň Autosalonu, Automotorevue a třeba motosekcí na idnesu, novinkách, nově a jiných "specializovaných" webech. Srovnání snese snad jedině Honza Koubek z Autowebu. Libore, jen tak dál...
Avatar - sushi7474
7. 11. 2008 19:31
Re: trochu rozpory ne?
:yes:
Avatar - sushi7474
7. 11. 2008 19:29
Re: Ferrari..
Hm, myslim, ze Libor cely program slusne odlahcuje - a tak je to OK.
Fakt ma nezaujim zoznam technickych udajov alebo suchy test - to na nete najdem 100x. Zaujimaju ma presne tie pocity, ktore clovek zaziva, ked sa dostane k volantu 612-ky...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud