Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Jak se naučit fotit rychle jedoucí auta?

Komerční prezentace Komerční prezentace 16. 8. 2019 • 16:49
3

Vůni benzínu a rychle jedoucí auta milují snad všichni muži. Když potkáte nějaké pěkné auto, o kterém se vám ani nesní, chcete si ho vyfotit. Jak ale zachytit rychle jedoucí auto, aby nebylo rozmazané? 

Co si budeme povídat, chce to jistý cvik a znát triky, jak na to. Není to jen o tom, že do ruky vezmete fotoaparát a budete cvakat spouští. Dobrá fotka nevznikne jen tak. A je jedno, zda fotíte krajinu, svou partnerku nebo závoďáka.

Co je třeba ovládat, když chcete dělat dobré fotky?

Důležité je správné nastavení fotoaparátu a porozumění základním pojmům. Měli byste znát alespoň základní pojmy, mezi které patří:

  • Expoziční čas
  • Clona
  • Krátký a dlouhý expoziční čas
  • Dynamika
  • Jak pracovat s bleskem
  • Režim ostření

Jak se naučit fotit rychle jedoucí auta? Jak se naučit fotit rychle jedoucí auta?

Jak fotit pohyb?

Fotky ze startovní čáry závodu silničních motocyklů, startu rallye nebo paddocku mají své kouzlo. Kdo by se jimi nechtěl chlubit? Chcete to také umět?

Technika pro zachycení pohybu se odborně nazývá panning. K tomu, abyste pohyb skutečně zachytili, je nezbytná znalost právě této techniky. Nejdřív je ale nutné znát základy focení. Nejlepším řešením, jak je zcela ovládnout, je kurz focení. 

Náš tip: Hledáte kurz focení v Praze, kde se naučíte fotit zrcadlovkou? Nejlepší volbou je Draw Planet!

Právě na kurzu focení se s dotazem na focení aut zcela jistě potkáte. A můžete se spolehnout, že se naučíte fotit nejen krajinky a modelky, ale i pohyb.

Jak se naučit fotit rychle jedoucí auta? Jak se naučit fotit rychle jedoucí auta?

Jak kurz fotografování probíhá?

Během kurzu se naučíte tvořit kvalitní fotografie, kterými se rádi pochlubíte i svým přátelům. Dozvíte se, jakým chybám se máte vyvarovat, co zrcadlovka umí a nabízí. Jak po technické, tak umělecké stránce.

I když jste úplní začátečníci, nemusíte se ničeho obávat. Naučíte si správně nastavit expozici, která je pro focení aut v pohybu fakt důležitá. Dozvíte se, co je hloubka ostrosti a clonové číslo. Pochopíte, jak funguje expoziční čas. To jsou věci, bez kterých se při focení rychlých aut prostě neobejdete.

Kromě plechových krasavců budete fotit během kurzu i modelku ve fotoateliéru, zkusíte zachytit krásu přírody, parádní portrét a seznámíte se i s komerční fotografií.

Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku