Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Jak uctít památku královny Nürburgringu? Je tu petice za pojmenování zatáčky po Sabine Schmitzové

Jan Zajíc Jan Zajíc 19. 3. 2021 • 07:51
27
3
Zobrazit náhledy (27)
Sabine Schmitz Sabine Schmitz Sabine Schmitz Sabine Schmitz Sabine Schmitz Sabine Schmitz Sabine Schmitz Sabine Schmitz Sabine Schmitz Sabine Schmitz Sabine Schmitz Sabine Schmitz Sabine Schmitz Sabine Schmitz Sabine Schmitz Sabine Schmitz Sabine Schmitz Sabine Schmitz Sabine Schmitz Sabine Schmitz Sabine Schmitz Sabine Schmitz

Sabine Schmitzová, jedna z nejznámějších a nejrespektovanějších žen ve světě motorsportu, která nedávno podlehla rakovině, by mohla mít "svou" zatáčku na okruhu, na němž byla jako doma.

Jde pochopitelně o legendární Severní smyčku Nürburgringu, který k Sabine patřil tak moc, že se jí říkalo královna Nürburgringu. 

V Zeleném pekle zažila největší závodní úspěchy v letech 1996 a 1997, kdy za volantem BMW M3 (E36) s kolegy dvakrát po sobě vyhrála čtyřiadvacetihodinovku na Severní smyčce. Žádné jiné ženě se to přitom dodnes nepovedlo.

Sabine však na Nordschleife jezdila i se sériovými auty a pracovala také jako „nejrychlejší taxikářka světa“, když vozila ve slavném „Ring Taxi“ BMW M5 pasažéry, kteří chtějí zažít opravdu rychlou jízdu na této trati.

Díky svému umění a znalosti Ringu se také stala mediálně známou, a to i díky účinkování v pořadu Top Gear. Když v roce 2004 pomohla Jeremymu Clarksonovi svými radami objet Severní smyčku s naftovým Jaguarem S-Type za méně než deset minut, prohlásila, že by takový čas zajela s dodávkou. S Fordem Transit nakonec do cíle dojela za 10 minut a osm sekund.

Na Severní smyčce prostě tato obdivuhodná žena byla jako doma. A to doslova, narodila se totiž do rodiny vlastníka hotelu a restaurace v městě Nürburg, ležících pouhých 300 metrů od slavného závodního okruhu.

I proto určitě dává smysl internetová petice bojující za pojmenování některé ze zatáček v Zeleném pekle právě po Sabine Schmitzové. Za peticí stojí Dale Lomas z webu Bridge to Gantry, který se věnuje zejména dění na právě na Nürburgringu.

Lomas upozorňuje, že Nordschleife zahrnuje 73 až 170 zatáček (záleží, co všechno považujete za zatáčku) a spousta z nich nemá jméno. Sám zmiňuje osm oblouků, které by se podle něj k uctění památky slavné závodnice hodily.

Konečné rozhodnutí ale samozřejmě bude na vedení legendárního okruhu.

Související články

Témata
Avatar - kuk
19. 3. 2021 19:29
Smutné, nechť je jí země lehká...
R.I.P.
Avatar - eLzyx
19. 3. 2021 15:13
Nürburgring
s tímhle mělo přijít vedení Nürburgringu samo. Nečekat na nějaké petice.
Ale jo, zahlasoval jsem taky
19. 3. 2021 11:57
RIP
Sabine diky za vše a na tvuj palec nahoru 👍 dávám Viktorku ✌️at ti to nahoře jezdí!

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku