Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Jakými auty jezdí slavní basketbalisté NBA? Muscle cary, supersporty i obrněným SUV

David Bureš
Diskuze (0)

I mnozí slavní basketbalisté jsou milovníci automobilů. V jejich garážích v některých případech najdeme hodně zvláštní vozy.

Basketbalové mistrovství světa v Číně je v plném proudu, Češi tento čtvrtek budou hrát důležité utkání s Turky, a tak jsme rozhodli zaměřit svoji pozornost na garáže některých basketbalových hvězd. Jak se totiž ukazuje, mnozí slavní hráči NBA jsou velcí milovníci automobilů.

Zřejmě nejšílenější automobil parkuje v garáži amerického centra Dwighta Howarda, od letoška hráče Los Angeles Lakers, a to SUV Knight XV. U nás prakticky neznámé vozidlo kanadského výrobce Conquest je pancéřované luxusní SUV, poháněné vidlicovým desetiválcem o objemu 6,8 litru.

Zvláštní vozidlo najdeme také v garáži Chrise Andersena, hráče přezdívaného Birdman, dnes hrajícího v lize BIG3. Ten si totiž nechal postavit speciální truck značky Freightliner.

Velkou sbírku aut pak má slavný LeBron James, aktuálně hrající za Los Angeles Lakers. V jeho garáži postupně parkovaly Lamborghini Aventador Roadster, Ferrari 458 Spider, Maybach 57 S nebo Rolls-Royce Phantom

Také další basketbalisté si zamilovali různé supersporty. Rozehrávač Derrick Rose, hrající za Detroit Pistons, osedlává Bugatti Veyron. To další rozehrávač, John Wall, bývalý spoluhráč Tomáše Satoranského z týmu Washington Wizards, využívá stříbrné Ferrari 485 Spider. Naopak Russell Westbrook si oblíbil oranžové Lamborghini Aventador.

Mezi basketbalovými star se ale najdou i milovníci muscle carů. A to nejen Američané George Hill, Jr. (vlastnící Oldsmobile Cutlass z roku 1971) nebo třeba Tim Duncan (Dodge Challenger), ale také Rus Timofey Mozgov, který vlastní Chevrolet Camaro.

A čím jezdí hvězda českého nároďáku, Tomáš Satoranský? Jeho partnerem je české zastoupení značky Audi, aktuálně jezdí s SUV Q8. „Při výběru vozu jsem sáhnul po Audi Q8, jednak se mi moc líbí a také je to univerzální vůz pro rodinu,“ říká sám Satoranský, nově hráč Chicago Bulls. S vozy Audi přitom jezdí už několik let, používal je už v dobách svého působení v Barceloně a Washingtonu.

David Bureš
Diskuze (0)

Doporučujeme