Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

James May boural při natáčení nové série The Grand Tour

Ondřej Mára Ondřej Mára 15. 8. 2022 • 15:02
21
Zobrazit náhledy (21)
ames May si koupil další auto. I tentokrát vás překvapí, možná i zklame James May The Grand Tour The Grand Tour The Grand Tour The Grand Tour The Grand Tour The Grand Tour The Grand Tour The Grand Tour Our Man in Italy - James May Our Man in Italy - James May Our Man in Italy - James May Our Man in Italy - James May Our Man in Italy - James May Our Man in Italy - James May

Populární moderátor měl havarovat v rychlosti okolo121 km/h, naštěstí ale vyvázl bez vážnějších zranění. Ostatně incident se podařilo utajit na poměrně dlouhou dobu. 

Populární moderátorské trio Clarkson, Hammond a May v současnosti připravuje pátou sezónu motoristického pořadu The Grand Tour, v rámci které se štáb vypravil také do Česka a na Slovensko. Ani pátá sezóna se ovšem neobešla bez nehod, přičemž některé se podařilo udržet pod pokličkou poměrně dlouho.

Britský plátek The Sun totiž až nyní přinesl informace o nehodě moderátora Jamese Maye, ke které mělo dojít již před několika měsíci. Během natáčení na uzavřené námořní základně Olavsvern, poblíž norského města Tromsø, údajně britský moderátor havaroval při sprintech v tunelu.

May měl sedět za volantem Mitsubishi Lancer Evolution VIII a ve špatně osvětleném tunelu, kde se světla rozsvěcela až při průjezdu vozu a nechávala tak minimum času na reakci, měl z rychlosti 121 km/h začít pozdě brzdit a narazil se svým vozem do zdi. Populární moderátor si měl z nehody odnést zlomené žebro a podle zdroje The Grand Tour prý také tvrdě narazil hlavou, kterou měl po nehodě zkrvavenou. V nemocnici se tak musel podrobit skenování, než byl propuštěn.

Video se připravuje ...

Bližší detaily k nehodě pak dopátrali kolegové z Motor1, kteří na Redditu objevili příspěvek uživatele Jakobknor. Na fotografii, která byla pořízena před pěti měsíci, vidíme Clarksona a Hammonda. V komentáři pak stojí, že potkal známé moderátory při natáčení nového speciálu na čerpací stanici v norském Bardufoss. K nehodě tak zřejmě došlo již v březnu tohoto roku, ostatně May na snímku chybí.

Samotný Jeremy Clarkson přidával na svůj instagram snímek žlutého Mitsubishi Lancer Evo a modrého Subaru Impreza před 23 týdny, tedy rovněž před pěti měsíci. K nehodě ale tehdy také nic neprozradil. Na instagramovém profilu Grand Tour Nation bylo zveřejněno video moderátorů natáčejících novou epizodu s modrým Subaru a žlutým Mitsubishi dokonce již druhého března.

Podle dostupných zpráv si May naštěstí z incidentu neodnesl žádná vážnější zranění a později se k natáčení připojil. Kromě jeho žlutého Mitsubishi a modrého Subaru Impreza by se navíc v nové epizodě měla objevit také Audi RS4. Se čtyřmi sportovními vozy s pohonem všech kol měli moderátoři podniknout dobrodružství v oblasti polárního kruhu.

Na více detailů se můžeme těšit až s představením páté série pořadu The Grand Tour, jejíž datum zveřejnění zatím služba Prime video neohlásila. S předstihem se ale jistě dočkáme zajímavého traileru, který by měl kromě ukázek z natáčení na severu nabídnout i ukázky z natáčení v Česku a na Slovensku.

Doporučujeme

Témata