Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Clarkson naznačil, kdy se objeví The Grand Tour z Česka. A máme i další novinky

Jan Zajíc Jan Zajíc 4. 7. 2022 • 06:34
21
8
Zobrazit náhledy (21)
The Grand Tour The Grand Tour The Grand Tour The Grand Tour The Grand Tour The Grand Tour The Grand Tour The Grand Tour The Grand Tour The Grand Tour The Grand Tour The Grand Tour The Grand Tour The Grand Tour The Grand Tour The Grand Tour

Jestli alespoň trochu sledujete dění okolo Jeremyho Clarksona, Richarda Hammonda a James Maye, jistě vám neuniklo, že se chystá nová epizoda pořadu The Grand Tour.

Natáčení dalšího dílu se totiž dostalo velké pozornosti. Důvod je prostý: nová epizoda se bude částečně odehrávat v České republice. A navíc se v ní objeví česká auta.

Informace ze sociálních sítí, od fanoušků i samotných aktérů The Grand Tour naznačovaly, že štáb projel Polsko, Česko, Slovensko a zavítal také do Maďarska. Díky rozhovoru, který Jeremy Clarkson poskytl slovinské rozhlasové stanici Radio 1, si o cestě můžeme udělat o něco ucelenější obrázek.

Jeremy totiž prozradil, že tým pouť zahájil na severu Polska ve městě Gdaňsk. Následovaly výše uvedené země, z Maďarska pak filmaři zamířili do Slovinska. Tam zřejmě natáčení skončilo. Naznačuje to alespoň Clarksonův příspěvek na sociální síti Instagram, který vypadal jako rozlučkový a moderátor v něm vysekl štábu poklonu.

Jeremy v interview pro slovinské rádio spočítal, že tým za několik dní zvládl nějakých 2000 kilometrů. A naznačil, i když poněkud nejistým způsobem, že nová epizoda o putování zeměmi střední Evropy ze severu na jih by mohla mít premiéru za zhruba šest měsíců. Tak uvidíme.

Video se připravuje ...

Nové informace máme také k autům, která se v novém dílu objeví. Už z dřívějška víme, že v Polsku si pánové mohli zkusit klasické formule československého původu, údajně stroje Metalex, a že na Slovensku se Jeremy Clarkson svezl ve Škodě 1100 OHC z roku 1957. Kromě těchto vozů by se v epizodě mělo v nějaké roli objevit i slovenské létající auto AirCar.

A tušíme také, jaká "hlavní" auta, v nichž na cestě strávili nejvíc času, Angličané do nové epizody zvolili. Richard byl totiž viděn ve žlutém Chevroletu SSR, Jeremy v bizarním voze jménem Mitsuoka Le-Seyde a James v podivném fialovém hot rodu se svéráznými nápisy na karoserii.

Podle nových informací si však May hot rod nevybral dobrovolně. V Polsku byl totiž viděn za volantem maličkého amerického kabrioletu Crosley Convertible. S vědomím, jak podobné cesty v podání trojice Clarkson, Hammond, May probíhají, tak předpokládáme, že Jamesův Crosley se po cestě rozbil. Proto musel usednout do náhradního vozu v podobě zmíněného hot rodu.

Doporučujeme

Témata
Avatar - KANKUNEN
5. 7. 2022 12:25
Re: Šašci
Oni hlavně dokonale dělají šašky z těch, co vymyslí šaškárnu v rámci dobra.
5. 7. 2022 11:47
Re: Šašci
A veď sú to šaškovia. Čo je na tom zlé? A hlavne úplne obyčajní ľudia. Som ich stretol v centre Bratislavy, nikto nikde, tak som poprosil, či sa môžem s nimi odfotiť. Clarkson mi povedal že nie, už majú dosť toho vypité, nech dám pokoj a bolo vybavené. Nezazlievam mu to, rešpektujem, prišlo mi to aj tak ako vtipná príhoda. Zároveň však u mňa pominul dôvod ich nejak glorifikovať. Obyčajní ľudia s chybami, ktorí robia svoju robotu a popri nej normálne žijú. Koniec.
5. 7. 2022 09:55
Clarkson a spol
Já osobně tuhle grupu, ať už dohromady nebo i jednotlivě zvlášť nemusím. Někdo rád čte Blesk někdo má rád humor Náhlovského někdo rád scifi někdo něco jiného a osobně nevidím nic špatného na tom vyslovit osobní názor. Travel (původně Klaudius) se občas přejmenuje, ale nemyslím si, že tady působí jako nějaký multinick z čehož byl nařknut WinDiesel (prý Čížek) a což provozuje místní redaktor Rudé vatry.
Avatar - dokopy
5. 7. 2022 09:49
wtjuk
cenzurované
Avatar - KANKUNEN
5. 7. 2022 07:30
Chlapi a dejte si u nás pivo
a projeďte dálnici v Ostravě 130. ;-)