Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Clarkson naznačil, kdy se objeví The Grand Tour z Česka. A máme i další novinky

Jan Zajíc
Diskuze (8)

Jestli alespoň trochu sledujete dění okolo Jeremyho Clarksona, Richarda Hammonda a James Maye, jistě vám neuniklo, že se chystá nová epizoda pořadu The Grand Tour.

Natáčení dalšího dílu se totiž dostalo velké pozornosti. Důvod je prostý: nová epizoda se bude částečně odehrávat v České republice. A navíc se v ní objeví česká auta.

Informace ze sociálních sítí, od fanoušků i samotných aktérů The Grand Tour naznačovaly, že štáb projel Polsko, Česko, Slovensko a zavítal také do Maďarska. Díky rozhovoru, který Jeremy Clarkson poskytl slovinské rozhlasové stanici Radio 1, si o cestě můžeme udělat o něco ucelenější obrázek.

Jeremy totiž prozradil, že tým pouť zahájil na severu Polska ve městě Gdaňsk. Následovaly výše uvedené země, z Maďarska pak filmaři zamířili do Slovinska. Tam zřejmě natáčení skončilo. Naznačuje to alespoň Clarksonův příspěvek na sociální síti Instagram, který vypadal jako rozlučkový a moderátor v něm vysekl štábu poklonu.

Jeremy v interview pro slovinské rádio spočítal, že tým za několik dní zvládl nějakých 2000 kilometrů. A naznačil, i když poněkud nejistým způsobem, že nová epizoda o putování zeměmi střední Evropy ze severu na jih by mohla mít premiéru za zhruba šest měsíců. Tak uvidíme.

Video se připravuje ...

Nové informace máme také k autům, která se v novém dílu objeví. Už z dřívějška víme, že v Polsku si pánové mohli zkusit klasické formule československého původu, údajně stroje Metalex, a že na Slovensku se Jeremy Clarkson svezl ve Škodě 1100 OHC z roku 1957. Kromě těchto vozů by se v epizodě mělo v nějaké roli objevit i slovenské létající auto AirCar.

A tušíme také, jaká "hlavní" auta, v nichž na cestě strávili nejvíc času, Angličané do nové epizody zvolili. Richard byl totiž viděn ve žlutém Chevroletu SSR, Jeremy v bizarním voze jménem Mitsuoka Le-Seyde a James v podivném fialovém hot rodu se svéráznými nápisy na karoserii.

Podle nových informací si však May hot rod nevybral dobrovolně. V Polsku byl totiž viděn za volantem maličkého amerického kabrioletu Crosley Convertible. S vědomím, jak podobné cesty v podání trojice Clarkson, Hammond, May probíhají, tak předpokládáme, že Jamesův Crosley se po cestě rozbil. Proto musel usednout do náhradního vozu v podobě zmíněného hot rodu.

Jan Zajíc
Diskuze (8)

Doporučujeme

Avatar - KANKUNEN
5. 7. 2022 12:25
Re: Šašci
Oni hlavně dokonale dělají šašky z těch, co vymyslí šaškárnu v rámci dobra.
5. 7. 2022 11:47
Re: Šašci
A veď sú to šaškovia. Čo je na tom zlé? A hlavne úplne obyčajní ľudia. Som ich stretol v centre Bratislavy, nikto nikde, tak som poprosil, či sa môžem s nimi odfotiť. Clarkson mi povedal že nie, už majú dosť toho vypité, nech dám pokoj a bolo vybavené. Nezazlievam mu to, rešpektujem, prišlo mi to aj tak ako vtipná príhoda. Zároveň však u mňa pominul dôvod ich nejak glorifikovať. Obyčajní ľudia s chybami, ktorí robia svoju robotu a popri nej normálne žijú. Koniec.
5. 7. 2022 09:55
Clarkson a spol
Já osobně tuhle grupu, ať už dohromady nebo i jednotlivě zvlášť nemusím. Někdo rád čte Blesk někdo má rád humor Náhlovského někdo rád scifi někdo něco jiného a osobně nevidím nic špatného na tom vyslovit osobní názor. Travel (původně Klaudius) se občas přejmenuje, ale nemyslím si, že tady působí jako nějaký multinick z čehož byl nařknut WinDiesel (prý Čížek) a což provozuje místní redaktor Rudé vatry.
Avatar - dokopy
5. 7. 2022 09:49
wtjuk
cenzurované
Avatar - KANKUNEN
5. 7. 2022 07:30
Chlapi a dejte si u nás pivo
a projeďte dálnici v Ostravě 130. ;-)