Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Je Chevrolet Corvette Z06 nejrychlejší sériová zadokolka na Severní smyčce?

David Bureš David Bureš 9. 7. 2015 • 17:14
63
37
Zobrazit náhledy (63)
Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray Chevrolet Corvette Stingray
Nejnovější generace Corvette Z06 je poháněna kompresorem přeplňovaným osmiválcem o výkonu 485 kW.

Šéfinženýr Chevroletu Corvette Tadge Juechter před měsícem potvrdil, že model Corvette Z06 zajel čas na Severní smyčce okruhu Nürburgring a že se na zveřejnění jeho hodnoty můžeme již brzy těšit. Chevrolet zatím čas oficiálně nepotvrdil, spekuluje se však o tom, že jeho hodnota činí zhruba 7 minut a 8 sekund.

O zajetém čase informoval server Auto Week s odkazem na osobu seznámenou se situací. Pokud se daný čas potvrdí, bude to znamenat, že se Corvette Z06 stane nejrychlejším sériovým autem s pohonem zadních kol na Severní smyčce.

Jelikož ale na zajeté časy na Nürburgringu nikdo oficiálně nedohlíží, není možné potvrdit, že Corvette Z06 je skutečně nejrychlejší produkční zadokolka na této trati. Radical SR8 LM a Radical SR8 totiž zajely čas hodně pod sedm minut (6:48, respektive 6:55), někteří ale poukazují na to, že se jedná spíše o okruhové nástroje než typická sériová auta.

Také Gumpert Apollo Sport s časem 7:11,57 není úplně běžným silničním automobilem, za nejrychlejší sériovou zadokolku na Nordschleife je tak aktuálně nejčastěji považován Dodge Viper ACR (7:12,13). Jisté každopádně je, že se Corvette Z06 může poměřovat s těmi nejlepšími. Třeba Lamborghini Aventador SV dosáhlo času 6:59,73 a Nissan GT-R Nismo 7:11,57. Oba vozy přitom spojuje pohon všech kol.

Chevrolet se zveřejněním zajetého času Corvette Z06 údajně čeká do doby, než se rozhodne, zda na vybraných partiích Severní smyčky zůstanou zachovány rychlostní limity, či nikoliv. Provozovatel okruhu po tragické nehodě na březnovém vytrvalostním závodě dokonce automobilkám pokusy o zajetí nejrychlejšího času zakázal. Tento zákaz by ale podle posledních zpráv mohl být zrušen.

Aktuální Corvette Z06 je poháněna 6,2litrovým osmiválcem, který díky kompresoru poskytuje výkon 485 kW a točivý moment 881 N.m. Silný motor v kombinaci s osmistupňovým automatem umožní autu zrychlit z 0-96 km/h za pouhých 2,95 sekundy.

Exemplář, který údajně zajel na Nordschleife rekordní čas, disponoval paketem Z07. Ten je určen pro jízdu na závodních okruzích, jeho součástí jsou nastavitelné spoilery vpředu a vzadu, pneumatiky Michelin Pilot Super Sport Cup a karbon-keramické brzdy Brembo.

Související články

Témata
Avatar - Enthusiastic.driver
10. 7. 2015 17:17
Re: Nejrychlejší auto které nezatáčí
No já púrávě o tomto saleenu s turby četl 2 testy - při jednom se porouchal a při druhém vůbec nedostál papírovým parametrům a připravená konkurence ho rozcupovala... ale kde to bylo, už si fakt nepamatuju...
Avatar - Barrichello
10. 7. 2015 12:50
Re: Nejrychlejší auto které nezatáčí
Myslel sem obecně všechy ameriky. Lidi žijou neustále v bludu že to nezátčí a žere to 30 litrů. Realita je trochu jinde.

Jasně, Vette na suchu po přidání plynu udělá hodiny. Tak to jo.

Na mokru udělá hodiny všechno, když chceš. Když sem měl BMW 650 tak stačilo na kruháči na mokru přidat plyn na necelou půlku a už ti šel zadek do boku a to to mělo jen 380 Hp >:D >:D

Takže Pokud něškdo na mokru dá plnej pyln s Vette co má 5xx konía drží jen volant rovně, no tak asi rovně nepojede no...
Na suchu je to nesmysl nebo zas někdo dělal nějaké "zajímavé video" nebo měl rozhašenou herku
Avatar - Barrichello
10. 7. 2015 12:43
Re: Nejrychlejší auto které nezatáčí
Záleží jaká verze, byl Saleen i s turby
Avatar - Enthusiastic.driver
10. 7. 2015 12:38
Re: Nejrychlejší auto které nezatáčí
A nutno dodat, že Saleen byl rychlý spíš na papíře, než v reálu, takže by ho dost možná i ta C6 Z06 docela smazala...
Avatar - Enthusiastic.driver
10. 7. 2015 12:37
Re: Nejrychlejší auto které nezatáčí
tento post si zaslouží jen jeden smajlík:

>:D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku