Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Jediný existující Caterham CSR GT je k mání. Navrhl ho designér týmu Sauber F1

Jan Zajíc
Diskuze (0)

Caterham 7 je designově neobvyklé auto samo o sobě. Unikátní provedení CSR GT však vzhled minimalistického sportovního vozu posouvá na další úroveň.

Caterham CSR GT, který vznikl v jediném exempláři, totiž představuje výrazně upravený Caterham CSR 200. Na první pohled zaujme novou karoserií se zakrytými koly, plnohodnotnými okny a střechou. Střecha je to však netradiční, z největší části ji tvoří horní díl výklopných dveří.

Video se připravuje ...

Vůz vychází z Caterhamu CSR 200 z roku 2009, upraven byl v roce 2013 a aktuálně je na prodej. Pořídit si ho můžete prostřednictvím internetové aukce. V inzerátu se píše, že vzhled navrhl designér, který v té době pracoval pro tým Sauber F1. Bohužel však neuvádí jeho jméno.

O přestavbu se postarala švýcarská společnost H.M.C. Helvetic Motor Company, jež nové díly karoserie vytvořila z lehkých materiálů, zejména ze sklolaminátu a uhlíkových vláken. Samotný design se popisuje velice obtížně, je totiž opravdu svérázný. Nejlepší představu si uděláte při prohlídce fotografií v galerii. Upraven byl také interiér, změnila se zejména palubní deska.

Mechanické části, tedy pohon, převodovka, brzdy, řízení, výfukový systém nebo zavěšení odpovídají produkčnímu Caterhamu CSR 200. Pod přední kapotou tak pracuje 2,3litrový čtyřválec Ford Duratec, poskytující maximální výkon 149 kW. Spolupracuje s pětistupňovou manuální převodovkou.

Unikátní Caterham má podle prodejce najeto jen 8.365 kilometrů a je ve velice dobrém kosmetickém i mechanickém stavu. Aukce by měla být ukončena 2. listopadu.

Jan Zajíc
Diskuze (0)

Doporučujeme