Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Caterham představil retro-stylizovaný Super Seven 600 a 2000

Ondřej Mára
Diskuze (0)

Klasické modely z dílny Caterham sázejí na design inspirovaný sedmdesátými lety.

Retro je sice v módě, při pohled na ikonické modely Caterham si však člověk pokládá otázku, jak moc retro ještě mohou být? Nové modely Super Seven 600 a 2000 se však rozhodly svým designem ještě víc přiblížit stylu ze sedmdesátých a osmdesátých let. Klasické tvary ale doplňuje moderní technika i stylové dekory.

Video se připravuje ...

Zřejmě nejviditelnější změnou jsou nové blatníky, které jsou podstatně větší, elegantně tvarované a podtrhují retro design vozu. Automobilka navíc oběma kouskům dopřála leštěné koncovky výfuku, chromované víčko nádrže a v podbězích najdeme jen 14“ kola, obutá do pneumatik Avon ZT7. Zadní LED svítilny sice nepůsobí zrovna retro, dojem ale nekazí.

Stylový minimalistický interiér nabídne kožený volant, kožená sedadla, čalouněný zadní panel, možnost čalounění palubní desky a samozřejmě pestrou škálu individualizace, včetně různých barev čalounění, koberečků nebo obkladů a dekorů. Vůz je navíc dostupný i v nových retro-inspirovaných barvách, včetně odstínu Burbon.

Připomeňme, že pod kapotou Super Seven 600 se ukrývá turbem přeplňovaný tříválec Suzuki o objemu 660 cm3, který nabízí nejvyšší výkon 84 koní. I to stačí malému prckovi s tuhou zadní nápravou ke zrychlení z 0 na 100 km/h za 6,9 sekundy.

Výkonnější Super Seven 2000 je osazen 2,0litrovým atmosférickým čtyřválcem Ford Duratec, který nabízí nejvyšší výkon 180 koní. Vůz dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za 4,8 sekundy, vzadu má navíc sofistikovanější nápravu de Dion. Zákazníci, kteří si kromě stylového retro potrpí také na sportovní jízdu, si navíc mohou připlatit za zadní stabilizátor, nastavitelný podvozek a výkonnější brzdy.

Cena modelu Caterham Super Seven 600 startuje na britském trhu od 29.990 liber (cca 848.000 Kč), za výkonnější verzi Super Seven 2000 se připlácí 10.000 liber, což konečnou cenu posouvá na cca 1.131.000 Kč.

Ondřej Mára
Diskuze (0)

Doporučujeme