Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Jeep Cherokee dostane luxusnějšího nástupce, možná elektrického

Filip Melich Filip Melich 27. 6. 2022 • 06:19
39
3
Zobrazit náhledy (39)
Jeep Cherokee Jeep Cherokee Jeep Cherokee Jeep Cherokee Jeep Cherokee Jeep Cherokee Jeep Cherokee Jeep Cherokee Jeep Cherokee Jeep Cherokee Jeep Cherokee Jeep Cherokee Jeep Cherokee Jeep Cherokee Jeep Cherokee Jeep Cherokee Jeep Cherokee Jeep Cherokee Jeep Cherokee Jeep Cherokee Jeep Cherokee Jeep Cherokee Jeep Cherokee Jeep Cherokee Jeep Cherokee Jeep Cherokee Jeep Cherokee Jeep Cherokee Jeep Cherokee Jeep Cherokee Jeep Cherokee Jeep Cherokee Jeep Cherokee Jeep Cherokee

Nevalně se prodávající Jeep Cherokee přeci jen dostane nástupce. Má být větší a lepší, přičemž zřejmě nabídne luxusní verzi Wagoneer. Možná vznikne i v plně elektrické verzi.

Stávající pátá generace Jeepu Cherokee se představila již v roce 2013, takže příští rok oslaví 10. narozeniny. Jeden čas se vůz prodával i na našem trhu, ale nyní dlouhodobě klesají prodeje i na domácím americkém trhu. Spekulovalo se tedy o tom, zda se Cherokee vůbec dočká nástupce. Vedení Jeepu teď potvrdilo, že s další generací počítá.

Jim Morrison, šéf severoamerické divize Jeepu, se nechal slyšet, že příští Cherokee bude větší a lepší než kdy dřív. Což sice z ní hezky, ale Morrison neposkytl bližší informace. Šéf značky, Christian Meunier, pak v rozhovoru s kolegy z amerického Motor Trendu přidal informaci, že se nová generace dočká větší míry elektrifikace. Ani on své prohlášení neupřesnil, ale jednou z možností je i příchod plně elektrické verze.

Fanoušci stojící za stránkou Mopar Insiders zároveň přinesli zprávu pocházející z nejmenovaných zdrojů, že Jeep model Cherokee zařadí do své snahy o nabídku luxusnějších vozů. Konkrétně by to podle webu Mopar Insiders mělo znamenat příchod luxusní verze s názvem Wagoneer, a to někdy v roce 2024 nebo 2025. Je možné, že by právě Wagoneer mohl být nabízen výhradně v elektrické verzi.

Přestože se blíží 10. narozeniny stávající generace modelu Cherokee, náhrady se v blízké době nedočká. Jeep alespoň potvrdil, že na vývoji nástupce již pracuje. Odhalení šesté generace zcela jistě neproběhne letos, počítejme spíše s příštím rokem, možná i pozdějším termínem.

Video se připravuje ...

Doporučujeme

Témata
Avatar - Hammunasakra
27. 6. 2022 09:38
Re: Design Jeepu se mi líbí víc než
Řešení je snadný všude (jinde) používaný, dokonce i diskuzní platformy zadarmo ho mají https://www.hifi-voice.com/ buď ty blbý :no: :yes: zrušit, nebo ať je vidět KDO mínusuje (plusuje) tak je to SNADNÝ

ACZ to(hle) řeší lééééta teď místo (vy)řešení dávno vyřešeného VŠEM trochu zkomplikovali přihlášení :*)

Místní ajťáky ŽERU už léta = a jak (od) dnes (opět) ukázali plným PRÁVEM :D :-!
27. 6. 2022 08:51
Re: Design Jeepu se mi líbí víc než
Vždyť fungují všechny původní účty. Redakce absolutně nemá zájem ten maras řešit. A nebo je to dokonce záměr. A jak vidíš, minusovač, který neměl žádné dětství a proto z něj vyrostl úchyl, je stále na scéně.
Avatar - KANKUNEN
27. 6. 2022 08:17
Design Jeepu se mi líbí víc než
u BMW. Dnes jsem se nově přihlašoval, tak snad už tu nebude ten maras s multinicky. Mínusáři asi budou v anonymitě furt, že.