Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Kalle Rovanperä: Za volantem WRC v šestnácti!

Martin Machala Martin Machala 29. 12. 2016 • 10:07
12
Zobrazit náhledy (12)
Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth
Je mu šestnáct, zajímají se o něj týmy z mistrovství světa, vyhrál lotyšský mistrák a posadil se za volant WRC. Kalle Rovanperä je docela šikovný kluk.

Pravda, cestičku za volant rallyového speciálu měl Kalle přeci jen prošlapanější. Když máte za tatínka Harriho Rovanperu, je tak nějak nabíledni, že se k soutěžím dřív nebo později přimotáte. Mimochodem, Harri se v roce 2006 objevil v šesti soutěžích mistrovství světa se Škodou Fabia WRC. A že bude jeho syn mimořádný talent, to Kalle všem ukázal už v osmi letech, kdy internetem proběhlo jeho video, v němž suverénně sviští s Toyotou Starlet.

A teď, v šestnácti, se stal lotyšským mistrem, přičemž sezonu absolvoval s Fabiemi S2000 a R5. Nedávno si při Bettegově vyzkoušel také speciál WRC, soutěž v Itálii absolvoval s Fiestou WRC. Rychlejší než finský klučina byl jen Elfyn Evans, který se na start soutěže postavil rovněž za volantem Fiesty WRC. A právě na waleského pilota (ten má už za sebou jednu kompletní sezonu ve WRC) udělal Kalle obrovský dojem. „Už teď má rychlost na to, aby mohl jet mistrovství světa. Je sice pravda, že za volantem sedí skoro pořád, ale i tak… V šestnácti letech! V jeho věku jsem o WRC snad ještě ani nesnil,“ nechal se slyšet Evans.

Kalle má ale v tuto chvíli jeden zásadní problém – je zkrátka příliš mladý na to, aby mohl závodit. Dokonce ani doma ve Finsku se ještě nemůže účastnit dospělého mistráku, proto ten úprk do Lotyšska. Podle serveru eWRC.cz přemýšlel Kalleho tým také o českém mistráku, z toho ale nakonec sešlo. Ani u nás by totiž se silnou čtyřkolkou jezdit nemohl, v úvahu by připadala jenom slabá dvoukolka, třeba takový cupový Opel Adam. To by ale už pro Kalleho bylo asi málo… Vtipné by byly také přejezdy mezi zkouškami, kdy by se za volant musel posadit spolujezdec. Stejně tak by mitfára musel odřídit všechny tréninkové jízdy. Bez řidičáku by se Kalle přece v normálním provozu pohybovat nemohl.

Uvidíme, kde nakonec Kalle pro příští sezonu zakotví. Že má však víc než slušně našlápnuto, o tom není pochyb!

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku