Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Kanadských farmářů se zeptali na elektrické pick-upy. Podle nich nemají význam

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 11. 7. 2019 • 15:29
30
67
Zobrazit náhledy (30)
Rivian R1T Rivian R1T Rivian R1T Rivian R1T Rivian R1T Rivian R1T Rivian R1T Rivian R1T Rivian R1T Rivian R1T Rivian R1T Rivian R1T Rivian R1T Rivian R1T Rivian R1T Rivian R1T Rivian R1T Rivian R1T Rivian R1T Rivian R1T Rivian R1T Rivian R1T Rivian R1T Rivian R1T Rivian R1T

Kanaďané nejsou z elektrických pick-upů nadšení tolik, jako lidé v jiných částech světa. Obávají se, že takové stroje nepřinesou dostatek užitku.

S elektrickým pohonem se v příštích letech nepočítá jen u osobních automobilů, ale i užitkových vozů (jen si připomeňte naše videodobrodružství s VW e-Crafterem). V příštích letech automobilky chystají hned několik elektrických pick-upů, auto s korbou připravují Tesla, Rivian či Bollinger.

Ne všude ale sklízí elektrické pick-upy nadšení. Automotive News Canada se vydal do provincie Alberta a oslovil místní farmáře, aby zjistil jejich názor na takové užitkové vozidlo. A jak tamní zdroj uvádí, někteří o užitkáčích na elektřinu neměli ani tušení. Tamní prodejci aut navíc říkají, že po elektromobilech je tu nulová poptávka.

Pick-up je pro obyvatele Alberty pracovní nástroj a nedílná součást obživy. Prý si jen těžko dokážou představit, že by elektromobil dokázal při práci nahradit tradiční auto s konvenčním pohonem. „Farmáři a zemědělci v Albertě potřebují, aby byl pick-up spolehlivý a uvezl co nejvíce nákladu. Navíc se obávají, že by takové auto stálo příliš dlouho u nabíječky a tudíž by jej nemohli používat,“ uvádí analytik Dennis DesRosiers.

Infrastruktura rychlonabíječek je v zámoří podstatně rozvinutější než v Evropě, stanice ale najdete jen v centrech velkých měst, což může být pro vesnické farmáře problém. Obzvlášť ve srovnání s kanystry, které naplní palivem a mají jej k dispozici přímo na farmě, takže do města vůbec nemusí.

Kanaďané se bojí také toho, že elektrické pick-upy neuvezou tolik nákladu. Užitkové vozy s bateriemi v útrobách jsou pochopitelně o poznání těžší, což se logicky někde podepíše. Myslí si, že pick-up na elektřinu bude spíše otázkou životního stylu, než čistokrevným pracantem, jenž by zvládl náročné obhospodařování kanadských farem.

Mé příští auto bude pohánět...
 • Benzin
  47,5%
 • Nafta
  32,3%
 • Elektřina
  15,9%
 • Jiná alternativa
  4,3%
Děkujeme za váš hlas.
Celkem hlasovalo 6846 čtenářů.

Související články

Témata
13. 7. 2019 18:17
Re: Myslím, že neskôr názor zmenia...
Neprorokuju zadnou velkou pravdu. A narozdil od tebe se snazim diskutovat vecne, neuhybat od tematu a vyhybat se osobni rovine.
Taky bys to mohl nekdy zkusit. ;-)

Pro sve argumenty uvadim odkazy. Ty jsi tady toho krome hroceni a urazek zatim moc nepredvedl :-)

Uvadim mimo jine odkazy na to, k cemu se zavazala Ceska Republika s EU a s vetsinou zbytku sveta.

Mas slusny znalosti z historie. Ale o Parizke dohode jako bys nevedel.

Ceska Republika se zavazala snizit emise CO2 do r 2030 o 40%. Tzn JA i TY :-) (jestli mas tedy cesky obcanstvi).
Avatar - Jerry.Gunman
13. 7. 2019 14:46
Re: Myslím, že neskôr názor zmenia...
Klimatologie se stala novým náboženstvím světa, které využívají nejrůznější šizuňkové k vlastnímu obohacení. Holt, hrozby ohněm pekelným už nefrčí, tak budeme hrozit globálními klimatickými změnami.

A jedním z proroků té VELKÉ PRAVDY je zdejší diskutér Don Vito, který se (ve své vrozené skromnosti) pokládá za moudřejšího avzdělanejěího nežli prezident USA i se všemi svými poradci.

No nic, dám Ti dobrou radu - a zadarmo ;-)

Zkus namísto zbytečné "osvěty" zde na ACZ raději více pracovat, ať si konečně můžeš koupit ten svůj vysnívaný elektro-tentononc, pak si jej vetkni... inu, kamkoli Ti bude v danou chvíli pohodlno. Často, pravidelně a intenzivně spolu obcujte - a buďtež spolu šťastni až do konce vašich společných dní.

Možná za pár desítek let, až drobátko zmoudříš (já vím, JE to nepravděpodobné, ale staly se už i podivnější věci) Ti dojde, že ne každý názor, který jsi jako mladší ucho prosazoval a na kterém jsi TAK lpěl, byl TAK správný, jak sis o něm tehdá myslel.

S pozdravem nepište mi a pokud možno, nepište vůbec
J.G.
Avatar - Jerry.Gunman
13. 7. 2019 14:34
Re: "Pruzkum"
Spíše hloupými tlachy nežli osvětou, ale ono je to asi jedno ;-)
13. 7. 2019 07:50
Re: Myslím, že neskôr názor zmenia...
Tady nejde jen o EU.

K parizske dohode se pripojila vetsina sveta, predevsim Cina.

Proti ni jsou Rusko, no a s Trumpem (ktery si mysli, ze v 18. Stoleti litaly letadla) USA a pak Iran, Irak.. a Jerry.Gunman :-)
https://treaties.un.org/…ViewDetails.aspx?…

Takze tvy alibisticky radoby vtipny prispevky o EU timto berou za svy.
13. 7. 2019 07:24
Re: "Pruzkum"
Jenom svym chovanim, podporou e-mobility a castecne v zamestnani.
A osvetou v acz diskuzi. :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud