Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Když se noční můra stane skutečností. Vzácné klasiky byly ukradeny a zničeny v demoličním derby

Jan Zajíc Jan Zajíc 9. 8. 2022 • 15:44
9
Zobrazit náhledy (9)
Vzácné klasiky byly nejen ukradeny, ale také zničeny v demoličním derby Vzácné klasiky byly nejen ukradeny, ale také zničeny v demoličním derby Vzácné klasiky byly nejen ukradeny, ale také zničeny v demoličním derby Vzácné klasiky byly nejen ukradeny, ale také zničeny v demoličním derby

Každého nadšence, který vlastní nějaké klasické auto, jistě děsí možnost, že mu vůz někdo ukradne. Může být ale ještě hůř.

Třeba když svoje auto najdete totálně zničené. A ještě zjistíte, že posloužilo k zábavě během demoličního derby. Přesně to se o víkendu údajně stalo ve Velké Británii.

Na začátek příběhu se ale musíme vrátit dál v čase: už 14. června totiž v anglickém městě Andover zmizel americký kombík Ford LTD Country Squire s pětilitrovým osmiválcem, vyrobený v roce 1985. O dva dny později se totéž stalo velkému kupé jménem Pontiac Grand Prix z roku 1965. Ten měl pod kapotou 6,4litrový osmiválec. K jeho odcizení došlo ve městě Salisbury, které leží jen nějakých 30 kilometrů od Andoveru.

A nyní už se můžeme dostat ke zmíněnému poslednímu víkendu a demoličnímu derby, které se konalo na oválu Ringwood Raceway nedaleko obce St Leonards. Ta mimochodem leží několik desítek kilometrů od měst Salisbury a Andover.

Právě na této akci se mimo jiných vozů objevil také kombík Ford LTD a kupé Pontiac Grand Prix. Obě auta navíc startovala s karoserií nastříkanou do stejného tyrkysového odstínu. Fotografií obou vozidel si rychle povšimli uživatelé na sociálních sítích, kteří také zaznamenali několik podobností s odcizenými kousky. U Fordu jde například o kola.

Podezření, že někdo do demoličního derby vyrazil ve zmíněných ukradených vozech, pak ještě podporuje fakt, že Ford LTD Country Squire by měl být ve Velké Británii jeden jediný. Ano, ten odcizený. 

O tom, že do „závodu“ vyjel právě jeho kombík, je ostatně přesvědčen majitel Mark Wright. „Na autě zůstaly věci, podle kterých ho poznám. Nepochybuji, že to je moje vozidlo,“ prohlásil.

Rychlé reakce uživatelů sociálních sítí pak přispěly k tomu, že se na místo akce dostavila policie, aby obě auta prověřila. Bohužel dorazila pozdě - oba klasické kousky už byly totálně zničeny...

Video se připravuje ...

Doporučujeme

Témata