Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ken Block prodává brutální Fiestu ze zlatých časů Gymkhany

Dominik Kovář Dominik Kovář 12. 11. 2022 • 10:34
60
1
Zobrazit náhledy (60)
Ford Fiesta ST "GYM3" Ford Fiesta ST "GYM3" Ford Fiesta ST "GYM3" Ford Fiesta ST "GYM3" Ford Fiesta ST "GYM3" Ford Fiesta ST "GYM3" Ford Fiesta ST "GYM3" Ford Fiesta ST "GYM3" Ford Fiesta ST "GYM3" Ford Fiesta ST "GYM3" Ford Fiesta ST "GYM3" Ford Fiesta ST "GYM3" Ford Fiesta ST "GYM3" Ford Fiesta ST "GYM3" Ford Fiesta ST "GYM3" Ford Fiesta ST "GYM3" Ford Fiesta ST "GYM3" Ford Fiesta ST "GYM3" Ford Fiesta ST "GYM3" Ford Fiesta ST "GYM3" Ford Fiesta ST "GYM3" Ford Fiesta ST "GYM3" Ford Fiesta ST "GYM3" Ford Fiesta ST "GYM3" Ford Fiesta ST "GYM3" Ford Fiesta ST "GYM3" Ford Fiesta ST "GYM3" Ford Fiesta ST "GYM3" Ford Fiesta ST "GYM3" Ford Fiesta ST "GYM3" Ford Fiesta ST "GYM3" Ford Fiesta ST "GYM3" Ford Fiesta ST "GYM3" Ford Fiesta ST "GYM3" Ford Fiesta ST "GYM3" Ford Fiesta ST "GYM3" Ford Fiesta ST "GYM3" Ford Fiesta ST "GYM3" Ford Fiesta ST "GYM3" Ford Fiesta ST "GYM3" Ford Fiesta ST "GYM3" Ford Fiesta ST "GYM3" Ford Fiesta ST "GYM3" Ford Fiesta ST "GYM3" Ford Fiesta ST "GYM3" Ford Fiesta ST "GYM3" Ford Fiesta ST "GYM3" Ford Fiesta ST "GYM3" Ford Fiesta ST "GYM3" Ford Fiesta ST "GYM3" Ford Fiesta ST "GYM3" Ford Fiesta ST "GYM3" Ford Fiesta ST "GYM3" Ford Fiesta ST "GYM3" Ford Fiesta ST "GYM3"

Ford Fiesta sice jako model brzy skončí, ale její odkaz bude i díky podobným speciálům žít dál.

Před několika týdny se americký soutěžák Ken Block představil s elektrickým Audi S1 Hoonitron v ulicích nočního Las Vegas při příležitosti prvního snímku Elecktrikhany, která nahradila legendární sérii snímků s názvem Gymkhana. 

Co ztratila Gymkhana – tedy nově Electrikhana na zvuku, se snažili tvůrci dohnat na skvělých záběrech a velkému množství dýmu ze spálených pneumatik.

Video se připravuje ...

První díl Gymkhany vznikl v roce 2008 a celá série pokračovala až do roku 2018. Během deseti snímků jsme viděli nespočet skvělých kousků, které Block předváděl s vozy Subaru Impreza, Ford Fiesta, Ford Mustang nebo Ford Focus. Právě Ford Fiesta z třetího dílu Gymkhany je nyní na prodej.

Ford Fiesta GYM3 je jeden z nejlepších speciálů, který se kdy v této sérii objevil. Základem je rallyecrossová verze s dvoulitrovým přeplňovaným čtyřválcem Olsbergs Duratex s výkonem 600 koní. Připočtěte k tomu odlehčenou konstrukci z rallyecrossu a dojde vám, že s tímhle autem zažijete všechno, jen ne nudu.

Pokud budete mít šestistupňovou sekvenční převodovku v malíku, zvládne GYM3 zrychlit z 0 na 100 km/h přibližně za dvě vteřiny a nějaké desetiny k tomu! Speciál má k dispozici brzdy Alcon Racing, tlumiče Ohlins, ochranu podvozku a švy svařovanou konstrukci karoserie.

Ken Block se s touto Fiestou v Gymkhaně vůbec nepáral, ale nemusíte mít strach - pneumatiky jsou zde nové. V interiéru si můžete všimnout hydraulické brzdy, která je pro počiny amerického showmana nezbytná. Interiér byl také vybaven ochrannou klecí OMSE.

Na jaře letošního roku společnost Hoonigan Racing Divison u modelu GYM3 přestavěla převodovku. Při opravách se společnost dále postarala o výměnu těsnění, svíček, oleje v převodovce, přeladění motoru a implementaci nové řídící jednotky.

Ford Fiesta GYM3 se bude nabízet v aukci RM Sotheby’s v Miami 10. prosince 2022. Zůstává v ikonických černo-zelených barvách výrobce energetických nápojů Monster a čeká na zájemce, kterých bude jistě více než dost.

Doporučujeme

Témata
13. 11. 2022 20:34
Ford novinky
Ford novinky naleznete na jednom miste: http://www.fordauto.sk/