Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Kolik stojí oprava nabouraného Lamborghini Murcielago? Neptejte se...

Michal Fokt Michal Fokt 13. 10. 2016
4
7
Supersport po nárazu do stromu je lepší odvézt na vrakáč a neopravovat, náklady na uvedení do původního stavu jsou vyšší, než pořízení jiného, nehavarovaného vozu.

Simon George vlastní v Británii půjčovnu aut pro volné jízdy na okruhu 6th Gear Experience a jedno z jeho aut v roce 2012 havarovalo. Nikoli na okruhu, řidič ztratil kontrolu na autem na silnici a narazil do stromu. Šlo přitom už o zasloužilého sportovce (teď mluvím o autě), mělo lambo naježděno už 415.280(!) km, dalo se tedy očekávat, že skončí na vrakovišti.

Jenže Simon se rozhodl nechat auto opravit. Zřejmě má velmi dobrou pojistku, protože z finančního hlediska se jednalo o naprostý nesmyl. Nebo že by nostalgie? Faktem je, že když se podíváte na nabídku ojetých murciélag, seženete je již kolem 120 tisíc euro, přičemž mají najeto tak desetkrát méně. Dají se i za 140 tisíc, ale znáte to. Dejme tomu, že za 3,2 milionu koupíte slušné, nepříliš jeté.

Simon George ovšem dal podle Jalopniku za opravu olítaného kousku v přepočtu 4,1 milionu korun! Za vyrovnání rámu 245 tisíc, skoro 370 tisíc za karosářské díly, 1,8 milionu za mechanické díly, 1,1 milionu za opravu motoru a převodovky a čtvrt milionu za lak. A když už byl v tom, za úpravu brzd vysolil ještě 300 tisíc korun navrch.

Související články

Témata

Diskuse: Přidat názor

Tak pekne
Nicco
| 14. 10. 2016
Hned jsem si rikal ze motor supersportu tolik nemuze vydrzet. Jdu se tedy podivat na ten puvodni clanek a Jalopnik to nebude.
Avatar - speedfred
Tak pekne
speedfred
| 14. 10. 2016
Tak to je potom iná,a ospravedlňujem sa Octe.
Novinári na acz :no: ,človek sa tu viacej dozvie v diskusiách.
Dik.
Tak pekne
Ondris
| 14. 10. 2016
Článek, z kterýho tohle opsali, je o dost obsáhlejší.
Na těch 415tkm to potřebovalo 2x GO motoru a 2x převodovku. Není to špatnej výkon, ale taky žádnej zázrak :-)

Při týhle šlupce praskl mimo jiné i blok motoru, proto byla oprava tak mastná..
Avatar - maxi!
Tak pekne
maxi!
| 14. 10. 2016
cez 400 tisic km na takychto autach je iba tlacova chyba! :-!
Avatar - Ondore
Prepočty
Ondore
| 13. 10. 2016
Minule som bol v potravinách, mali tam také tie štvorcové melóny, kus za 8.000 jenov, tak som kúpil na vyskúšanie. K tomu som prihodil dve vodky, 185 rubľov za pollitrovku, to sa oplatí. A samozrejme chrumkavý chleba za 35 Kč a víkendový nákup bol hotový.

PS1: Koľko som platil pri pokladni?
PS2: Netuším kde sa berie ten nešvar kombinovať sumy v rôznych menách, ak redaktor niečo prepočíta, nech si dá tú námahu a prepočíta všetky čísla, ktoré uvedie v článku...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku