Dakar 2021
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Konečně méně kolon v Praze? Znovu se otevřel Lochkovský tunel!

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 4. 11. 2016 • 23:33
8
V Lochkovském tunelu na dálničním okruhu kolem Prahy se dnes brzy ráno po téměř dvou týdnech plně obnovil provoz.

Ve směru od brněnské k plzeňské dálnici byl tunel od minulého pondělí uzavřen po požáru kamionu, doprava byla z obou směrů svedena do druhého tunelového tubusu a vznikaly kolony. Dnes před 03:00 začaly auta znovu projíždět oběma tubusy. Na dotaz ČTK to sdělilo Národní dopravní informační centrum (NDIC).

Požár kamionu s nákladem plastových provazů a lan zcela uzavřel tunel Lochkov minulý týden v pondělí na více než čtyři hodiny. Příčinou ohně byla závada motoru, škoda na autě i tunelu se tehdy odhadovala na tři miliony korun. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) pak v tubusu, kde kamion hořel, pracovalo na opravách. Po jejich dokončení a prověření tunelového systému mohou auta opět jezdit tunelem dvěma pruhy v každém směru.

Po požáru nákladního auta byl Lochkovský tunel uzavřen v jednom směru i před dvěma lety. V polovině ledna 2014 v tunelu hořel polský kamion, na tunelu vznikla škoda zhruba šest milionů korun. Oprava tehdy ŘSD trvala necelé tři týdny.

Související články

Avatar - WinDiesel
5. 11. 2016 14:40
Re: Setri si praci....
A KUDY PROSÍM? Tyto tunely jsou právě na té objízdné trase. Nikdo z papalášů si neuvědomuje jak silný je provoz a tak politici neurychlují stavby ničeho co by prospělo. Praha má víc peněz než se předpokládalo ale další díl vnitřního okruhu se nestaví. Praha má peníze a mohla si klidně dovolit gesto a za české/pražské peníze dostavět bez brzdné podpory EU vnější okruh kolem Říčan. Středočeský kraj mohl přispět, vyplatilo by se to jak jemu tak Praze. Takže kvůli čekání na EU fondy budeme čekat na dostavbu vnějšího okruhu 8 let ........... to je opravdu na defenestraci vlády, parlamentu a pražského magistrátu (což už se v minulosti 2x zdárně povedlo tak ať si to paní Krnáčová připomíná každý den). A Slováci jako ona a pan Babiš by místo obsazování cizích radnic a stavění ptačích hnízd mohli udělat něco prospěšného - když už se jim v ČR a v Praze tak líbí ..........
4. 11. 2016 23:49
počet těch, co tam dělají...
Je zvláštní, že kdykoliv jedu skrze nějakou stavbu, tak tam maká tak pět až deset lidí... a to většinou jeden sedí na nějakém stroji a ti ostatní se opírají o lopaty a nebo čumějí do papírů a někde přestavuje jeden chlápek tajtrdlíky a kužely a druhý mu popojíždí s náklaďákem... Samozřejmě, že se maká většinou jen ve standardní pracovní době, jen když už hoří termín, tak se trochu chvátne i večer a o víkendech. A je neuvěřitelné, že těch pár chlápků dokáže stavět dálnice, opravovat mosty a tunely. Sice to trvá pár týdnů (u požáru auta v tunelu) a nebo pár desítek let u okruhů atd., ale nakonec to udělají. Měli by za to dostat nejméně řád práce :-!
Avatar - Stejsn
4. 11. 2016 13:49
Re: Setri si praci....
Jenže o tom oblouhu se 30 let jenom kecá...
4. 11. 2016 13:31
Re: Setri si praci....
Praze je lepší se vyhnout, ale ne tunelem ale OBLOUKEM a pěkně rychle
4. 11. 2016 13:10
Re: Setri si praci....
No on to byl porod všude kolem, kam se ta doprava přelévala.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku