Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

KTM X-Bow GTX je drahá okruhová hračka s pětiválcem a výkonem 530 koní

Jan Zajíc
Diskuze (0)

Okruhová novinka od KTM nabízí atraktivní kombinaci nízké hmotnosti a výkonného motoru. Rakouský výrobce si ji nechá pořádně zaplatit.

KTM X-Bow GTX je poslední evolucí známé okruhové hračky. Uzavřená karoserie je vyrobena z uhlíkových vláken, v kabině nechybí homologovaná bezpečnostní klec podle specifikací FIA.

Samozřejmosti je závodní skořepina, která je vyrobena z karbon-kevlaru. Nastavitelný volant dostal integrovaný displej, na němž řidič vidí všechny potřebné informace.

Hmotnost téhle placky činí pouhých 1048 kilogramů, přitom se ale o pohon stará turbodmychadlem přeplňovaný pětiválec o objemu 2,5 litru, který pochází od Audi. Motor je upravený a vyladěný na 530 koní a 650 N.m.

Dynamické schopnosti zatím bohužel neznáme, pětiválec je každopádně kombinovaný s šestistupňovou sekvenční převodovkou. Na kroužení po závodních okruzích se bude hodit 120litrová palivová nádrž. 

Auto dostalo nastavitelné tlumiče Sachs a zavěšení typu pushrod. Vpředu jsou šestipístkové brzdové třmeny zakousnuté do kotoučů o průměru 378 mm, vzadu pak čtyřpístkové brzdiče a 355mm kotouče.

Zajímavostí je absence zpětných zrcátek, místo nich jsou tu dvě kamery. S cenou se KTM nedrží nízko. Za karbonovou okruhovou placku žádá 230 tisíc eur bez daně, což je v přepočtu asi 6,3 milionu korun.

Jan Zajíc
Diskuze (0)

Doporučujeme