Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Lamborghini už vyrobilo 15 tisíc Urusů. Stačily mu zhruba tři roky

Jan Zajíc Jan Zajíc 21. 7. 2021 • 22:07
35
2
Zobrazit náhledy (35)
Lamborghini Urus Graphite Capsule Lamborghini Urus Graphite Capsule Lamborghini Urus Graphite Capsule Lamborghini Urus Graphite Capsule Lamborghini Urus Graphite Capsule Lamborghini Urus Graphite Capsule Lamborghini Urus Graphite Capsule Lamborghini Urus Graphite Capsule Lamborghini Urus Graphite Capsule Lamborghini Urus Graphite Capsule Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus Lamborghini Urus

Italská automobilka Lamborghini se pochlubila, že vyrobila 15.000. exemplář svého SUV jménem Urus.

První "esúvéčko" značky k dosažení tohoto milníku přitom potřebovalo jen nějaké tři roky. Asi vás tedy nepřekvapí, že žádný jiný model v historii Lamborghini se nevyráběl takhle rychle.

Urus se také jistě brzy stane nejúspěšnějším vozem s býkem ve znaku vůbec. Tím by v současnosti měl být Huracán, který se ale vyrábí už od roku 2014. Huracán v pozici nejprodávanějšího Lamba v roce 2019 předstihl Gallardo. To za zhruba 10 let výroby (2003 až 2013) zapsalo 14.022 kusů.

15.000. Urus, který dostal matně šedý lak karoserie (Grigio Keres) a dvoubarevný interiér kombinující, míří k zákazníkovi do Velké Británie. 

Italská automobilka se také pochlubila růstem produkce v prvních šesti měsících letošního roku. Vedla si dokonce tak dobře, že zažila nejlepší pololetí v historii. Od začátku ledna do konce června vyrobila celkem 2.796 exemplářů modelu Urus, 1.532 Huracánů a 524 Aventadorů.

V souvislosti s Urusem se ještě sluší poznamenat, že italské SUV by se mělo v příštím roce představit v modernizované podobě, která by mohla nabídnout vyšší výkon dvěma turbodmychadly přeplňovaného čtyřlitrového osmiválce. Mluví se však také o nové plug-in hybridní verzi a o variantě vhodnější do horšího terénu.

video

Související články

Témata
22. 7. 2021 10:58
15 tisic ubrusu
15 tisic ubrusu :-!
Avatar - JFK
21. 7. 2021 18:28
pro vidláky a zbohatlické paničky ideál
Žádné překvapení, jitrnice na čele uživatelů předražené Q8

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud