Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Land Rover Defender myslí ekologicky. Dorazí jako mild-hybrid i plug-in hybrid

David Bureš David Bureš 17. 6. 2019 • 21:59
32
8
Zobrazit náhledy (32)
Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender

Nový Defender bude globálně prodávaným automobilem. Bude se prodávat i na čínském trhu, kterému bude tamější verze speciálně přizpůsobena.

Premiéra nové generace Land Roveru Defender se konečně blíží, automobil by měl debutovat na podzimním autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem, a tak výrobce začíná postupně uvolňovat informace o tomto voze, který se bude vyrábět ve slovenské továrně značky v Nitře.

Automobilka naposledy přiznala, že novinka bude vedle konvenčních variant nabízena také ve formě mild-hybridu a plug-in hybridu. Dalo se to očekávat, protože firma chce kompletně elektrifikovat své portfolio, od každého modelu chce nabídnout nějakou formu elektrifikované verze. Není však jasné, jaké plug-in hybridní ústrojí vůz přesně použije. V menších modelech totiž Land Rover bude elektromotor kombinovat s novým tříválcem, nevíme však, jestli se to týká také právě Defenderu.

Do budoucna se pak očekává také příchod čistě elektrického Defenderu, byť to automobilka zatím oficiálně nepotvrdila. Ten by se totiž mohl hodit pro zákazníky z řad safari nebo dolů, což jsou pro Defender důležitá odbytiště.

Nabídka se pak inspiruje konkurenčním Mercedesem G. K dispozici budou jak „pracovní“ verze, tak „luxusní,“ přizpůsobené odlišným cílovým skupinám zákazníků. Defender nabídne také různé karosářské verze, včetně pick-upu.

Dříve zveřejněné fotografie zamaskovaných prototypů dokazují, že nový Defender odkáže svým designem na předchůdce, který se přestal vyrábět v roce 2016. Má si také zachovat skvělé terénní vlastnosti originálu, výrobce novinku popisuje jako houževnaté, schopné a nezastavitelné auto. V terénu mu mají pomoci nejmodernější asistenční systémy.

Schopnosti auta ostatně výrobce pečlivě testuje. Pro prototypy přichystal náročné zkoušky v extrémních teplotách od -40°C do +50°C, jezdily také v extrémních výškách, kolem 4.000 m. n. m. Naposledy jej pak v praxi zkoušela také organizace Tusk v Keni, chránící ohrožené druhy zvířat, které Land Rover prototyp Defenderu zapůjčil. Konkrétně jej využili správci přírodní rezervace Borana při svých úkolech. 

Související články

Témata
Avatar - WinDiesel
17. 6. 2019 14:12
Představte si Mercedes třídy G s 3-válcem
… autor článku pořádně zahulil a už vidí v Defenderu 3-válce.
… jo ať to udělají a můžou celý projekt odepsat

… lidi by na hrdé majitele nového Defenderu pokřikovali "tak co, jak jezdí 3-válec?"
:-! :-! :-! :-! :-!
autore nehul tolik !!!!!!!!!!!!
Avatar - WinDiesel
17. 6. 2019 14:09
Re: Ne, nemyslí
několik? desítky.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud