Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nový Land Rover Defender prošel extrémním testováním, v Keni pomáhal správcům přírodní rezervace

Ondřej Mára Ondřej Mára 5. 6. 2019 • 19:45
41
Zobrazit náhledy (41)
Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender

Nová generace legendárního offroadu Land Roveru Defender je po úspěšném absolvování náročných testů v Keni zase o krok blíž produkci, oznámila automobilka. Maskovaný prototyp asistoval správcům rezervace o rozloze 14.000 hektarů.

Land Rover nebere návrat své offroadové legendy na lehkou váhu a tak se snaží ji v rámci testů dostat na absolutní hranice jejich možností. Nový Defender už se tak pohyboval za polárním kruhem, absolvoval testování v tropických teplotách a v uplynulých týdnech pomáhal i správcům keňské přírodní rezervace Borana, která má rozlohu 14.000 hektarů.

Rovnou ale zapomeňte na své romantické představy o afrických rezervacích, kde se správci pohodlně projíždí pustými savanami a dalekohledy se sleduje divoká fauna. Defender musel správcům pomáhat nejen s přepravou těžkých břemen, ale také při sledování lvů a jejich následném označování sledovacími obojky.

Výzvou však byl už samotný pohyb po rezervaci Borana, která se skládá jak z rozlehlých plání, tak z neprostupných lesů, blátivých řek a skalnatých kopců. Každá cesta tak pro Defender představovala novou výzvu, se kterou si jednoduše musel poradit.

video

Testovaný prototyp Defederu už by neměl mít daleko k produkční variantě, přičemž jednou z mála výraznějších novinek je zvýšené sání, tzv. šnorchl, instalované na levém sloupku. Celá karoserie, včetně šnorchlu, pak byla ukryta pod speciálně navrženou maskovací folií, jejíž vzor byl inspirován rezervací Borana.

Testování Land Roveru probíhalo v rámci spolupráce s neziskovou organizací Tusk, která se letos v rezervaci Borana zaměřila na zmenšující se populaci lvů. Podle současných informací se totiž po světě pohybuje pouze okolo 20.000 volně žijících lvů, přičemž ještě v minulém století se číslo pohybovalo okolo 200.000 kusů.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud