Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Land Rover kdysi vydal asi nejnápaditější příručku přežití, co kdy vznikla. Dala se sníst

Jan Zajíc Jan Zajíc 10. 11. 2020 • 11:38
13
Zobrazit náhledy (13)
Land Rover Edible Survival Guide Land Rover Edible Survival Guide Land Rover Edible Survival Guide Land Rover Edible Survival Guide Land Rover Edible Survival Guide Land Rover Edible Survival Guide Land Rover Edible Survival Guide Land Rover Edible Survival Guide

Land Rover je značka automobilů, kterou si často spojujeme s dobrodružstvím a náročnými expedicemi. Tuhle pověst kdysi měla podtrhnout i jedna unikátní "publikace", o níž dnes málokdo ví.

Není divu. Vznikla totiž už v roce 2012, vydána navíc byla v omezeném počtu a jen pro zákazníky Land Roveru ve Spojených arabských emirátech. Nevěděli jsme o ní ani my, nezvyklou "knihu" nám nedávno připomněl americký web Jalopnik, který by rád nějaký do současnosti dochovaný exemplář získal.

A o co že to tedy jde? Jednoduše řečeno se jedná o zvláštní příručku přežití v Arabské poušti, kterou ve zmíněném roce 2012 tamní zastoupení Land Roveru připravilo ve spolupráci s reklamní agenturou Y&R Dubai. Příručku firma rozeslala asi 5.000 zákazníkům jako dárek.

V publikaci se objevily jednoduché, přehledně popsané a vtipně podané informace o Arabské poušti a způsobu, jak přežít, když v ní uvíznete. Základní návody zahrnují například orientaci v poušti, možnosti signalizace, postup, jak si postavit skromný přístřešek, který vás ochrání před horkými slunečními paprsky, nebo návody, jak rozdělat oheň a hledat vodu.

Nechybí ani užitečný přehled fauny a flóry, doplněný také o tipy, jak některá zvířata lovit a jak si je následně připravit k jídlu. Autoři dokonce přidali i jejich nutriční hodnoty. Z rad však čiší nadhled, tahle příručka přežití se prostě nebere smrtelně vážně.

Spíš než samotný obsah je ale zajímavější forma. Zákazníci publikaci dostali ve speciálním reflexním obalu, který mohl v případě potřeby posloužit jako "signální zařízení". Vazba příručky pak byla vymyšlena tak, aby se dala použít jako špíz při přípravě jídla.

Ale nejlepším nápadem je možnost knihu v nejhorším případě jednoduše sníst. Příručka totiž byla vyrobena z poživatelného papíru, to samé platí i o inkoustu.

Land Rover dokonce uváděl, že publikace má nutriční hodnotu podobnou cheeseburgeru. A jak to vypadá, knížka měla i datum spotřeby, na jedné fotce je rozpoznatelné datum 15. února 2013.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud