Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Lotus Eco Elise: jde to i jinak

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 11. 7. 2008 • 14:32
8
3
Zobrazit náhledy (8)
Lotus Elise Lotus Elise Lotus Elise
Na letošním autosalonu, jehož brány se otevřenou za několik dní, představí značka Lotus koncept nazvaný Eco Elise, který má předvést, že automobily mohou být k životnímu prostředí šetrné i jinak než využíváním alternativních pohonů.

Lotus Eco Elise je založen na sériovém modelu Elise S, který je poháněn atmosférickým čtyřválcem o objemu 1,8 l s výkonem 100 kW (136 k) při 6200 ot./min. a točivým momentem 172 Nm při 4200 ot./min. Síla této pohonné jednotky je přenášena na kola zadní nápravy prostřednictvím pětistupňové manuální převodovky.

Koncept Eco Elise zůstává věrný technice dárcovského modelu Elise S, ale přináší novinky v oblasti materiálů použitých na povrchové panely karoserie, interiér nebo ve využití elektrické energie. Oproti původnímu Elise S došlo u konceptu především k poměrně drastickému snížení hmotnosti o 32 kg.

Lotus pro výrobu panelů karoserie a sedadel využívá průmyslové konopí, což se projevuje na snížení hmotnosti a zároveň se jedná o materiál šetrný k životnímu prostředí. Čalounění interiéru je vyrobeno z ekovlny a na koberce je použita agáve. Karoserie je lakována vodou ředitelnými barvami. Pro pohon elektrických systému jsou využívány solární panely umístěné ve střeše vozu.

Témata
Avatar - gld
12. 7. 2008 21:08
Re: Trabant se vrací
o tom boli niekedy nejaké pochybnosti? ;-) ;-)
Avatar - T613
11. 7. 2008 19:54
Trabant se vrací
jak vidím duroplast z Trabiho předběhl ekodobu ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku