Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Luxus v malém balení: Jak by vypadala městská miniauta prémiových značek?

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 19. 3. 2018 • 17:23
15
6
Zobrazit náhledy (15)
Ferrari City Car Lincon City Car Lincon City Car Lincon City Car McLaren City Car McLaren City Car McLaren City Car Porsche City Car Porsche City Car Porsche City Car
Nezávislý grafik ukazuje návrhy malých městských vozů od luxusních automobilek. Zvláštně to nejen zní, ale i vypadá.

Když se řekne luxusní auto v malém balení, dost možná si vzpomenete na Aston Martin Cygnet. Šlo o městský vůz s technikou Toyoty iQ, který však nad konkurenci vyčníval designem a řemeslným zpracováním. Auto vzniklo hlavně kvůli snížení flotilových emisí a s odstupem času není žádným tajemstvím, že šlo o prodejní propadák.

Další miniauta prémiových značek tak už v drtivé většině případů vznikají jen jako vize nezávislých grafiků. Jednu takovou sadu vozů pro nás připravil Nikita Aksyonov. Na našem webu o něm nepadá zmínka poprvé, minulý měsíc jsme vám ukazovali jeho netradiční užitkáče, včetně pick-upu Škodovky.

Ale zpět k městským autům pro bohaté. Zdá se, že návrhy vycházejí z Fiatu 500 a Peugeotu 208, avšak na každém autě se objevují pro danou automobilku typické prvky. Namátkou vzpomeňme robustní masku Bentley či spojené zadní svítilny Porsche.

Je jen maličká šance, že by některé z těchto aut mohlo v budoucnu spatřit světlo světa. Segment malých aut je v posledních letech na ústupu, přednost dostávají SUV a crossovery. Výše popisovaný neúspěch britského výrobce také není pro luxusní značky zrovna ideální motivací. Ale kdyby se to skutečně stalo, přáli byste si v Pařížské ulici parkovat s mini od McLarenu, Porsche nebo Ferrari?

Související články

Témata
Avatar - chalan66
20. 3. 2018 10:01
Hmmmm
;-) ;-) Pokial si odmyslíme značky luxusných aut, tak niektoré prvky dizajnu sú celkom podarené aj na malom aute . Nie ako celok, ale len fragmenty dizajnu :-)
Avatar - Bubáq
20. 3. 2018 05:11
Fuj, hamba!
Styďte se, pane Kolmane. Kolikrát už jste měl možnost vzít na vědomí názory čtenářů ACZ! A přesto znovu přicházíte s tímto nestoudným odpadem novinářské práce, který navíc neobsahuje vůbec nic autorského, čím byste se mohl snad zaštítit. Článek a obrázky jste kompletně převzal z Motor1.com.
Jste úplně stejný jako čínští plagiátoři, o nichž se posměšně vyjadřujete zde na webu. Prosím (úpěnlivě): nechte tento typ "informací" ve výhradní správě Světa Motorů, to je takový Blesk motorismu. Na ACZ si takovéto články nepřeji, urážejí můj jemnocit.
Avatar - 3_diamanty
19. 3. 2018 22:51
zobrat kasnu
z f500 a hodit tam dozadu svetla z carrery plus dat tam 4 koncovky vyfuku ... ze ake jednoduche ha ha ... ale ono to takto v praxi samo ze nefunguje .... clanok v podstate o nicom a graficke vytvory taktiez nula bodov ... klasika
Avatar - beibej
19. 3. 2018 22:36
S r @ č k y
To radši vytahujte deset let starý články než tyhle H0I/ NA :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no: :no:
19. 3. 2018 20:39
Re: je obdivuhodné...
Absolutny suhlas. Totalny odpad.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku