Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mercedes-Maybach Pullman: Noblesa přijíždí v osvěženém balení

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 16. 3. 2018 • 07:10
11
Zobrazit náhledy (11)
Mercedes-Maybach Pullman Mercedes-Maybach Pullman Mercedes-Maybach Pullman Mercedes-Maybach Pullman Mercedes-Maybach Pullman Mercedes-Maybach Pullman
Počínaje dneškem lze objednat nejdelší model z rodiny třídy S v novém. 6,5 metru luxusu na kolech prošlo modernizací, nic ze svého půvabu však neztrácí.

Mercedes-Maybach Pullman je autem pro smetánku, která se neobtěžuje řízením, protože od toho má lidi. Není tedy divu, že se facelift i nadále zaměřuje zejména na pohodlí cestujících vzadu.

Nicméně drobných retuší se dočkal i exteriér, konkrétně přední maska, která se inspirovala projektem Vision Mercedes-Maybach 6 a nyní je výraznější. Třešničku na vnějším vzhledu tvoří dvacetipalcové obutí. V interiéru lze po modernizace vybírat z nových barev – šedé, hnědé a béžové v kombinaci s modrou.

Pullman zaujme zejména svou délkou, 6,5 metru z něj dělá nejdelší auto třídy S. V tomto případě Mercedes nemluví o lavicích vzadu, ale doslova o salonku s maximem pohodlí a výbavou pro ty nejnáročnější.

Cestující tu sedí ve dvou řadách, které jsou umístěny proti sobě. Německá automobilka se pyšní největší porcí prostoru v segmentu a zároveň nadstandardním místem pro nastupování a vystupování. Uvnitř nechybí ani elektricky ovládaná přepážka a novinkou je přední kamera a vyspělý audiosystém, jenž lze pro jednotlivé posádky oddělit.

Hlavy státu a významné osobnosti se mohou spolehnout na šestilitrový dvanáctiválec biturbo s výkonem 463 kW a tisíc newtonmetrů točivého momentu. Auto se silnou jednotkou pod kapotou zrychluje z klidu na stovku 6,5 sekundy, přičemž kombinovaná spotřeba je vyčíslena na hodnotu 14,6 litru. A cena? Omlazený Pullman startuje na půl milionu euro, což je s aktuálním kurzem nějakých 12,7 milionu korun.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku