Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Majitel dal Focus RS do servisu. Pak zjistil, že se v něm zaměstnanec učil zacházet s manuální převodovkou

Jan Zajíc
Diskuze (0)

Máme tu další smutný příběh o tom, jak v některých servisech mohou zacházet s vaším autem.

Tentokrát se přeneseme k prodejci Hawk Ford v americkém Oak Lawn v Illinois. Právě tomuto dealerovi jistý Karol Zwolinski svěřil svůj Ford Focus RS k výměně těsnění hlavy válců.

Když si pak auto vyzvedl, zjistil, že po dobu opravy najelo 10 mil (16 km). A protože v dokladech ze servisu o nějaké jízdě nebyla zmínka, rozhodl se, že si raději pustí záznam z palubní kamery.

Z něj zjistil, že jeho hot hatch dva zaměstnanci společnosti použili k učení se řízení vozu s manuální převodovkou. S "fofrklackem" evidentně neumí zacházet první řidič, spolujezdec mu proto radí, kdy a jak používat spojku. A je to docela bolestný pohled.

Po několika chybách se zaměstnanci vymění a za volant usedá ten zkušenější, který svému kolegovi vše názorně ukazuje. Pak se vymění ještě jednou a vtipkují o tom, že se nemají čeho bát, protože auto je nové a nemělo by se mu nic stát.

Zwolinski samozřejmě kopii záznamu poslal dealerovi, ale nikdo se neozval. Teprve když video zveřejnil na internetu, firma mu nabídla mu jisté servisní úkony zdarma. Jestli se s tímto řešením Zwolinski spokojí, ale zatím nevíme.

Video se připravuje ...

Jan Zajíc
Diskuze (0)

Doporučujeme