Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Majitelé elektromobilů se mstí za blokování dobíječek. Ucpali čerpačku

Jan Zajíc Jan Zajíc 12. 12. 2019 • 15:46
15

Majitelé elektromobilů v Chorvatsku se rozhodli svérázným způsobem odpovědět na blokování dobíjecích stanic řidiči aut se spalovacím motorem.

To je bohužel záležitost, kterou můžeme vídat i u nás, zvlášť na vytížených parkovištích - tedy že u místa s dobíječkou, které je vyhrazeno právě pro elektromobily, stojí "normální" vůz.

Někteří majitelé elektrických aut v Chorvatsku už mají blokování nabíječek plné zuby, což se rozhodli svérázným způsobem dát najevo. Několik se jich i svými stroji sešlo (nebo sjelo?) a na šest minut ucpali jistou čerpací stanici.

Igor Kolovrat, který akci zorganizoval, tvrdí, že nechtěli nikoho obtěžovat. "Chtěli jsme jen poukázat na fakt, že tu prostě jsou i elektrická auta," napsal na svém Facebooku. Podle něj mají elektromobily navíc pozitivní dopad na společnost. Těžko říct, co přesně tím myslel.

Nás každopádně zajímá, jestli jste se i vy někdy setkali s blokování nabíječky vozem se spalovacím motorem.

video

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Elektroauta
| 13. 12. 2019
Lidé dobří,klid stačí jen pár let vydržet a věřte, že všichni ekoaktiviste,co dnes elektroauta vzivaji až do nebe,budou rvat ,jaká neuvěřitelná zátěž pro ekologii je postavení jednoho auta a následná likvidace jeho baterií,protože to dnes nikdo ještě ve velkém nemusel řešit.Jedina cesta pro budoucnost jsou hybridy a následně vodik.články.Cista elektrika nemá budoucnost a Asie uz na to přišla,třeba Toyota tvrdí,že jen elektriktrifikace aut by byla jasná sebevražda a dotovat ty auta nepůjde do nekonečna.Navic jsem četl článek o Tesle,která uz ma 1 000 000 km,velika oslava...reklama na autě jako hrom,ale ze to auto má již třetí baterie(jedna výměna 400000kc),dvakrát měněny oba el.motory(dalších 150000kc)To už si na boky auta nenapíšou.Tak to uzavru-dostaneš dotaci,auto ti bude sloužit do vyčerpání životnosti baterek a co potom,vzít si pujcku??A další věc,která je v České republice důležitá, on tady defacto nebude existovat prodej z druhe ruky.Ta auta budou neprodejna a nebo jen provozována do první větší opravy.Co dál, ekolog.likvidace bude stát soukromnika raketu,uz jen když do zberneho dvora vezete třeba jen eternit.krytinu je to spouta peněz,jaký bude poplatek za půl tuny baterií
TUSIM co se bude dit,auta budou ruzne zastrkana na polních cestách,případně jen baterie hozená do strouhy,které objevíte na procházce se svým psem...To si ještě svět uzije.Haleluja ekologii a prechytracele evropske unii.S pozdravem majitel vozuVW Passat 2.o TDI bluemotion,ktery jezdi za 6litru,dojezd 1300km,dokaze 220km za hodinu,splňuje euro5 a natankuju i v Afghánistánu do 3min.Krásné vánoční svátky všem lidem dobre vůle,at berou naftu,benzin a nebo jezdi se zasuvkou. :)
Avatar - WinDiesel
Re: Re: Lidská blbost nezná mezí
| 13. 12. 2019
No dokud nepřišel Musk s elektromobily, žádné excesy se neděly.
Avatar - kari.laz
Re: Re: Re: Re: Tolerance je nutná...
| 13. 12. 2019
Jenže u šrotovného nebyl zýhodněn žádný druh pohonu a jiný omezován. Šlo o omlazení vozového parku. Naopak ve snaze silou prosadit elektro maji ICE motory čím dál více omezení, ale elektro mají neustále nová a nová zvýhodnění a že jich různě, hlavně v Evropě, je. Pokud by vedle sebe existovaly různé pohony bez zvýhodňování jednoho a naopak znevýhodňování druhého, podobná situace by nenastala. Každý by si vybral, co chce a vyhovuje mu, nebo na co dosáhne finančně a byl by klid.
Re: zadne jine
| 13. 12. 2019
Samozřejmě jsou věci dané zákonem a pak věci dané slušností a spoléháním na lidský rozum. Že to nerespektuješ, za to tě nelze trestat, ale vypovídá to určité věci o tobě.
Re: Re: Re: Tolerance je nutná...
| 13. 12. 2019
Tohle vypadá, že jsi spíš podlehl nějaké psychóze o tom jak je všechno špatné.
Mě třeba zase příjde divné, že se mluví o dotaci na ele jak je to špatně, ale přitom nikdo nevzpomene na takové akce jako šrotovné, daňové prázdniny atd.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku