Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mercedes-Benz Design: Socha jako předobraz budoucího CLS

11. 1. 2010 • 07:54
6
3
Zobrazit náhledy (6)
Mercedes-Benz CLS
Příští generace Mercedesu-Benz třídy CLS se představí na podzim, na detroitském autosalonu ale automobilka už prezentuje jeho přibližnou podobu. Místo konvenční designové studie stojí na expozici socha s tvary auta.

Umělecký předmět, objekt tvaru auta zahaleného pod plachtou, je lakovaný do hliníkově stříbrné barvy typické pro Mercedesy. Ze zaoblených tvarů se zřetelně rýsuje ostře řezaná silueta auta s velkými hladkými plochami, výraznými hranami a dozadu protaženou linií střechy. Vpředu lze vidět širokou kolmou masku chladiče, která se poprvé objevila na kupé SLS AMG, záď je naopak zakončena výrazným spoilerem vyčnívajícího z linií auta.

Nová generace třídy CLS půjde ve stopách svého předchůdce. Čtyřdveřové kupé bude stát na podvozkové platformě nové třídy E (W212). Pod jeho kapotu ale zamíří nové pohonné jednotky – německý tisk se zmiňuje o benzinovém turbomotoru 3,5 V6 s výkonem kolem 220 kW a přeplňovaném 4,6 V8 o výkonu 320 kW. V roce 2011 se představí také provedení AMG.

Na detroitské expozici Mercedesu může širší veřejnost poprvé vidět také novou třídu E Cabriolet. Tento vůz měl světovou premiéru v Dubaji na autosalonu pořádaném pro bohatou klientelu.

Témata
13. 1. 2010 13:09
umění x design x reklama
Umění, design a hlavně reklama v jednom objektu... zajímavý. :yes:
13. 1. 2010 11:31
pěkné
pěkně udělaný předobraz, to tu ještě nebylo
Avatar - KANKUNEN
13. 1. 2010 08:45
Interiér
jsem zvědavý, jestli interiér bude hranatý tak jako to teď MB dělá. Působí to na mě spíše pracovně než luxusně. Zase má E aspoň trochu definované čudlíky. Ty co úplně splývají s plochou se špatně ovládají. Člověk šahá místo na čudlík do popsané plochy.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud