Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mercedes-Benz dostal v Číně pokutu přes 1,4 miliardy korun

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 24. 4. 2015 • 14:16
10
Čínský regulátor uložil automobilce Mercedes-Benz pokutu ve výši 350 milionů jüanů, v přepočtu více než 1,4 miliardy korun, kvůli netržnímu určování cen.

Automobilka Mercedes-Benz podle čínského regulátora vyvíjela tlak na prodejce, aby stanovili minimální ceny některých vozů a automobilových dílů, a posílala prý "varování" těm, kteří tak neučinili. Mluvčí Daimleru v Číně se k případu odmítl vyjádřit.

Vyšetřování zjistilo, že Mercedes-Benz a jeho prodejci v provincii Ťiang-su měli mezi sebou "monopolní dohody", aby tak stanovili minimální prodejní cenu automobilů tříd E a S i některých náhradních dílů. Tohle uvedl v prohlášení regulační úřad dané provincie zabývající se problematikou cen.

Automobilka podle něj porušila antimonopolní zákon, narušila regulérní konkurenční boj a poškodila práva spotřebitelů. Pokutu podle úřadu dostali i někteří prodejci.

Automobilku loni v Číně shledali vinnou z manipulace cen za poprodejní servis, uvedla v létě čínská státní média. Mercedes-Benz se tak stal dalším nadnárodním výrobcem aut, jehož čínské úřady vinily z porušení tamního antimonopolního zákona. O možné pokutě se ale tehdejší zprávy nezmiňovaly.

Související články

Témata
25. 4. 2015 09:17
Re: Kdo nereguluje s námi, reguluje proti nám...
....přesně tak, zato těm kapitalisticky neúspěšným je tolerováno vše... ...jaká to náhodička....
25. 4. 2015 09:13
Re: Kdo nereguluje s námi, reguluje proti nám...
Chtěl jsem poukázat, a myslím, že většina to i pochopila, že se nikdy nedočteš o tom, že by čínský výrobce dostal pokutu za například velmi populární kopírování čehokoliv.
Tím se v číně evidentně nikomu zaobírat nechce, zato hledat špínu na zahraničních společnostech a vymáhat tučné pokuty to už je zajímavější písnička...

Od nyní počínaje až do konce věků, projev mi prosím laskavost a na mé příspěvky vůbec neodpovídej. Ty nehledáš pointu příspěvku, ty jen hledáš záminky pro volný projev své osobnosti, tzn. někoho napadnout, urazit, nebo si do něj kopnout...
Nemám zájem s tebou vést nejmenší diskuze, ani nyní, ani nikdy v budoucnu. Respektuj to.
24. 4. 2015 19:51
Re: Kdo nereguluje s námi, reguluje proti nám...
Máš pravdu, je to, slušně řečeno, super plácal! >:D Jak někdo šlápne na prsty lumpárně, tak je to jen komoušskej lump. Místo toho, aby ukázal, že i "kapitalisticky" úspěšná automobilka může za svoje lumpárny dostat přes prsty :yes: A to mám Mercedes radši, jak některou jinou, nejmenovanou, německou značku ;-)
24. 4. 2015 14:06
Jo Čína,
mám rád jejich kuchyni, ale ten komunistický kapitalismus to je síla... ;-) Tam se musí opatrně našlapovat, že. No a že je ten vynucený lokální partner nepohlídal? Anebo je do toho navezl schválně na něčí rozkaz? No pravdu se asi nedozvíme. Čínská zeď funguje dobře... ;-)
24. 4. 2015 13:31
Kdo nereguluje s námi, reguluje proti nám...
Když ani beztrestné plagiátorství a porušování autorských práv nedokáže dostatečně oslabit úspěch těch nejlepších, je načase přistoupit k regulaci a ideálně ji podpořit nějakou vykonstruovanou kauzou... :no: :no: :no:
V komunistické Číně musí být přeci každý kapitalistický úspěch po právu potrestán, nota bene když jde o import.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku