Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mercedes-Benz E All-Terrain: Stuttgartský allroad se představuje (+video)

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 21. 9. 2016 • 03:18
35
55
Zobrazit náhledy (35)
mercedesbenz ceniky ceskytrh novemodely mercedesbenz ceniky ceskytrh novemodely mercedesbenz ceniky ceskytrh novemodely mercedesbenz ceniky ceskytrh novemodely mercedesbenz ceniky ceskytrh novemodely mercedesbenz ceniky ceskytrh novemodely mercedesbenz ceniky ceskytrh novemodely mercedesbenz ceniky ceskytrh novemodely mercedesbenz ceniky ceskytrh novemodely mercedesbenz ceniky ceskytrh novemodely mercedesbenz ceniky ceskytrh novemodely mercedesbenz ceniky ceskytrh novemodely mercedesbenz ceniky ceskytrh novemodely mercedesbenz ceniky ceskytrh novemodely mercedesbenz ceniky ceskytrh novemodely mercedesbenz ceniky ceskytrh novemodely mercedesbenz ceniky ceskytrh novemodely mercedesbenz ceniky ceskytrh novemodely mercedesbenz ceniky ceskytrh novemodely mercedesbenz ceniky ceskytrh novemodely mercedesbenz ceniky ceskytrh novemodely mercedesbenz ceniky ceskytrh novemodely mercedesbenz ceniky ceskytrh novemodely mercedesbenz ceniky ceskytrh novemodely mercedesbenz ceniky ceskytrh novemodely mercedesbenz ceniky ceskytrh novemodely mercedesbenz ceniky ceskytrh novemodely mercedesbenz ceniky ceskytrh novemodely mercedesbenz ceniky ceskytrh novemodely mercedesbenz ceniky ceskytrh novemodely
Mercedes-Benz se podobně jako konkurent z Ingolstadtu snaží zaplnit každou skulinu ve své nabídce a proto odhaluje novinku, která jde stejným směrem jako Audi A6 allroad quattro.

Mercedes-Benz na začátku letošního roku představil novou generaci třídy E, nejprve jsme se dočkali sedanu a o pár měsíců později dorazilo i kombi, které se nyní stalo základem pro zcela novou verzi v nabídce značky pojmenovanou All-Terrain.

Stuttgartská automobilka svou novinku uvádí jako automobil, který spojuje nápadný vzhled ve stylu SUV s inteligentní prostorovou koncepcí klasického kombi.

Mercedes-Benz E All-Terrain se od výchozího provedení na první pohled odlišuje díky novému designu předního i zadního nárazníku, které doplňují plastové lemy blatníků a kryty prahů. Současnému stylu SUV značky pak odpovídá provedení masky chladiče. Specifický design pak mají i tři nové sady litých kol pro tento model ve velikostech 19 a 20 palců.

V interiéru All-Terrain jsou speciálně navržené ozdobné detaily z hliníku a standardem jsou zde sportovní pedály z nerezové oceli s pryžovými vložkami a koberce s logy modelu. Výbavové linie jsou zde Avantgarde a Exclusive stejně jako u kombi.

Na rozdíl od výbav se nabídka pohonných jednotek pro Mercedes-Benz E All-Terrain prozatím omezuje pouze na jedno jediné provedení, jímž je E 220 d 4MATIC s přeplňovaným vznětovým čtyřválcem o objemu 1950 cm3 ve spojení s devítistupňovou automatickou převodovkou 9G-TRONIC a pohonem všech kol.

Novinka v tomto provedení disponuje výkonem 143 kW (194 k) při 3800 min-1 a točivým momentem 400 N.m dostupným od 1600 do 2800 min-1. Mercedes-Benz uvádí akceleraci z 0 na 100 km/h za 8,0 s, maximální rychlost 232 km/h a spotřebu paliva v kombinovaném provozu 5,1 l nafty na 100 km.

Ve velmi krátké době se máme podle oficiálních materiálů automobilky dočkat uvedení i modelu E All-Terrain i s přeplňovaným vznětovým šestiválcem.

S ohledem na možnou jízdu mimo zpevněné vozovky byla upravena nabídka jízdních programů a nastavení ESP i ASR. Jízdní režim s názvem All-Terrain prostřednictvím obrazovky v interiéru zobrazuje například o příčném i podélném náklonu nebo směr jízdy podle kompasu.

Novinka je ve srovnání se standardním kombi o 29 mm vyšší, z nichž má zhruba 14 mm připadat na použité pneumatiky a 15 mm na novou standardní úroveň nastavení vzduchového odpružení. Světlá výška se pak v závislosti na zvoleném jízdním režimu pohybuje od 121 do 156 mm.

Výstavní premiéra této novinky se odehraje na začátku října na autosalonu v Paříži, zatímco uvedení na trh má následovat až na jaře příštího roku.

Témata
22. 9. 2016 21:43
Re: huh!
Tak já jsem zvědavý, jaká bude Panamera se základním (zážehovým) motorem. A jestli bude konečně kupé. Záleží, kdo co chce. Já jsem na kupé. Ze střední by asi číslo jedna byla čtyřka BMW. O něco výš bych se určitě podíval na F-Type. Šestka už je postarší. SL. S Coupé také není k zahození (ale ty televize... pořád jsem si nezvykl). ;-)
22. 9. 2016 21:30
Re: huh!
Tím patřičným rozpočtem jsem myslel, aby to nevypadalo jako u snědeného krámu. "Hlouposti" si užiji u půjčené předváděčky (vyblbnu se) a pak to většinou neobjednávám (i když se mi nevyužitá tlačítka v interiéru nelíbí).
22. 9. 2016 16:23
Re: Moc chromu, málo agresivní nárazník v předu.
"kde jsou ty casi" vi malokdo...
22. 9. 2016 13:38
Re: Úkol zněl jasně...
tak doslova asi ne, ale psalo se o tom, ze ostatni rady budou nasledovat. pokud nejdulezitejsi modelova rada bude stat mimo, pak neco neni ok...
Avatar - cechblog
22. 9. 2016 12:11
Moc chromu, málo agresivní nárazník v předu.
Ale špatné to není. Kde jsou ty časi překrásné první A6 Allroad.