Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mercedes-Benz S 500 Long: Neřiďte, když nechcete

Autotip Autotip Autotip Autotip 17. 7. 2013 • 12:35
4
V tomhle automobilu se můžete i za volantem stát pouhým pasažérem. S řízením totiž pomáhá celá plejáda vyspělých elektronických asistentů.

Všechno jako obvykle startuje listováním v ceníku. Jistě, je možné zaškrtnout základní model, jenže stačí usednout do pořádně vybaveného S 500 Long a pochopíte, že mercedes a základní výbava jaksi nejdou dohromady…

Začíná to už u nastavení sedadla: chcete se měkce zabořit, nebo se nechat pevně sevřít? A pak ještě jemně doladit polohu těla. Není to jednoduché, tolik poloh snad není ani v Kámasútře. Takže dále – záda raději hřát, nebo ventilovat? A jak silně? Nebo upřednostníte masáž? Račte si vybrat z nabídky od klasické přes Hot stone až po Bangkok special.

Při jízdě je připravena ihned pomoci armáda asistentů. Prostor kolem automobilu sledují radary a kamery, mercedes také umí až do 50 km/h automaticky následovat vpředu jedoucí vůz včetně projíždění mírnějších zatáček a případného zabrzdění. Anebo samočinného nouzového zastavení před překážkou, ať už je to chodec či pes, pokud je ovšem vyšší než jeden metr.

Řidič si tedy ve městě může odpočinout, případně surfovat po internetu, hlídání provozu za něj téměř kompletně obstará elektronika. Vzadu se pak lze věnovat internetu, televizi či přehrávači DVD zcela nerušeně, stačí zaškrtnout příslušné kolonky v nabídce. Pokud se ale v myriádách ovladačů a nabídek chcete zorientovat, rezervujte si na to minimálně hodinu.

Od prvních kilometrů je jasné, že komfort je druhým jménem nového S a absence hluku je jenom jednou složkou, i když náročnou...

Kompletní text, včetně všech tabulek a závěrečného hodnocení si přečtete v aktuálním Auto Tipu č. 15/13, který je právě k dostání na stáncích.

Témata
17. 7. 2013 22:44
Mercedes
je prostě geniální.
asi jediná prémie z německa.
17. 7. 2013 18:56
Re: Ok.ko.
A doufám ze je na to nejaka záruka když se auto vyboura kvůli elektronice
17. 7. 2013 18:55
Ok.ko.
Pro některý řidiče neridice možna dobry. Ale podle článku není moc poznat vlastnosti auta a cele elektroniky. Stejně bych tomu autu asi moc nevěřil hlídal bych ho jak instruktor v autoskole :-)
17. 7. 2013 17:18
Pes vetsi nez 1 metr
...ať už je to chodec či pes, pokud je ovšem vyšší než jeden metr >:D >:D >:D
Do 50km umi nasledovat vuz - to snad umi jakykoliv adaptivni tempomat a dnes jiz i od 0 - 240 a i samozrejme v zatáčkách...
Uroven clanku :no:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku